Sport na cellulit

Sport na cellulit

Problem wielu ludzi jakim jest walka z cellulitem z pewnością zniszczył nerwy nie jednej osobie. Nie jest to miłe dla kobiet ale również dla mężczyzn którzy się patrzą na cellulitis swoich żon. Jest wiele sposobów walki z tym problemem. Jak to bywa w życiu jedne są lepsze a inne gorsze. Do wyboru mamy różne środki farmakologiczne, tabletki na cellulit, kremy, balsamy i nie tylko oraz sport który zdaniem wielu ludzi jest świetnym sposobem na pozbycie się cellulitu. Jednak jak się okazuje jest to dość dalekie prawdzie. Niektóre ćwiczenia owszem pomagają ale nie są tak skuteczne jak specjalistyczne masaże połączone ze środkami farmakologicznymi. Głównym dowodem na to że sport nie jest skuteczny jest fakt że zawodowi sportowcy również mają ten problem. W dzisiejszym świecie dręczy nas naprawdę sporo różnych chorób i problemów zdrowotnych co prawda nie umieramy już na grypę ale jak okazuje się problemy estetyczne dla wielu kobiet przysparzają większych problemów niż inne choroby. Cellulit to nie tylko problem estetyczny, świadczy on również o chorobie skóry. Zatrzymującej się wodzie i innych rzeczach które powodują cellulit. Środki farmakologiczne są ważne ponieważ pomagają się rozbić komórką tłuszczonych i pomagają wydalić nadmiar wody ze skóry. Masaże mają podobne działanie. Ważne żeby chemicznie lub fizycznie zniszczyć ten tłuszcz i wodę która znajduje się między skóra a mięśniami i powoduje efekt który wszyscy doskonale znamy. Powodem w większości przypadków jest złe odżywianie i przez to źle działające hormony a szczególnie estrogen. Jeżeli komuś nie przeszkadza cellulit ze strony estetycznej to na pewno powinien zadbać o zdrowie swojej skóry. Zatrzymywanie się wody w skórze jest ogólnie związane z procesem starzenia się skóry. Nawilżamy skórę od zewnątrz ale od wewnątrz naszego organizmy nie jest skóra nawilżana ponieważ woda się zatrzymuje i nie dociera do skóry dlatego tak ważne jest używanie środków farmakologicznych. Głównym powodem jest jak wyżej wspomniałem złe odżywianie. W dzisiejszych czasach naprawdę ciężko się odżywiać właściwie.

Sól w tak wielu pokarmach sprawia ze zatrzymuje się woda w naszym organizmie czyli jest bezpośrednim powodem powstawania cellulitu i starzenia się skóry. Sól znajduje się w bardzo wielu pokarmach, stosuje się ją do konserwacji wielu produktów i dodaje się ją wszędzie do wyciagnięcia smaku z potraw. Sól nigdy nie była uważana za zdrową i to jest w 100% prawda. Czyli sport czy farmakologia? Zdecydowanie farmakologia, sport niestety nie pomaga na cellulit. Ale może być uzupełnieniem.

Szczególnie bieganie które powoduje że uda wpadają w wibracje i działa to nijako jak masaż. Dobrym rozwiązaniem jest również pływanie. Prawda jest taka że jednym sport pomaga bardziej a innym mniej, analogicznie jest z tabletkami i innymi sposobami chemicznymi. Jaki sposób wybierzemy zależy tylko od nas, ale w decyzji może nam pomóc lekarz dermatolog który rozpozna jaki sposób bardzie najbardziej skuteczny dla naszej skóry i naszego organizmu. Niektórzy nie mogą brać niektórych leków

You might also likeclose