Skuteczne zwalczanie cellulitu

Skuteczne zwalczanie cellulitu

Każda z nas, kiedy już dowiedziała się, że ma cellulit, ze wszystkich sił stara się z nim walczyć. Często jednak robimy to bardzo nieudolnie i chwytamy się różnych nieskutecznych pomysłów. Najpierw należy się zastanowić nad przyczynami cellulitu, a potem nad jego zwalczaniem. Każda z nas może z różnego powodu cierpieć na tę dolegliwość, dlatego warto się zastanowić nad czynnikami, które szczególnie u nas oddziaływają. Najczęściej oczywiście nie będzie to jeden czynnik, ale ich zespół charakterystyczny dla nas. Kiedy dokładnie przeanalizujemy swoje zachowania, dietę, ruch należy się zabrać za zwalczanie cellulitu. Najskuteczniejszy oczywiście jest sport. Ale, żeby uprawianie sportu było skuteczne to należy ćwiczyć najmniej 30 minut, a nawet jeśli chcemy aby nasze ćwiczenia naprawdę przynosiły efekt musimy ćwiczyć zdecydowanie dłużej. A wszystko to dlatego, że nasz organizm spala tłuszcz dopiero po 30 minutach wysiłku. Dlatego najlepiej zapisać się na zajęcia aerobowe, gdyż tam najczęściej ćwiczymy około godzinę w jednym cyklu. Wiele klubów fitness dodało już do swych grafików specjalne zajęcia, które szczególnie zajmują się walką z cellulitem. Warto także dodać wysiłek fizyczny podejmowany na świeżym powietrzu. Ważne w zwalczaniu cellulitu jest dotlenianie organizmu.

Druga powinna być właściwa dieta. Musimy wyeliminować duże ilości soli z naszych posiłków, bo to ona zatrzymuje wodę w organizmie. Następnie trzeba tak zbilansować dietę, żeby nie było w niej tyle tłuszczów i węglowodanów. Kiedy podejmuje się walkę z cellulitem trzeba się dokładnie przyjrzeć temu, co jemy. Jeśli najczęściej jadamy przetworzone produkty lub tzw. gotowe dania to trzeba z tym skończyć. I to nie tylko w celu pozbycia się cellulitu, ale przede wszystkim w celu ratowania swojego zdrowia. W takich produktach znajduje się wiele konserwantów, a także sztucznych składników, w tym barwników, które mają za zadanie jedynie cieszyć nasze oko i zachęcać nas do zakupów. Należy przestawić się na samodzielne przygotowywanie posiłków. Koniecznie musimy mieć czas na to. Tylko wtedy wiemy, co tak naprawdę jemy. Dlatego koniec również z fast- foodami! Możemy jadać na mieście, ale niech to będą dobre restauracje ze zdrową żywnością.

Jak w każdej diecie należy zrezygnować z używek: z alkoholu, papierosów i narkotyków. To nie tylko przysłuży się walce z cellulitem, ale dzięki temu cały nasz organizm wiele zyska. Zapomnijmy o gorących kąpielach! Kiedy bierzemy prysznic to stosujmy na przemian zimną i ciepłą wodę. To niesamowicie stymuluje naszą skórę i pobudza gromadzący się tłuszczyk. Na początku taki prysznic może być trudny i samo odkręcenie zimnej wody, będzie wymagało dużo silnej woli, jednak szybko się do tego przyzwyczaimy i nasza skóra bardzo polubi takie prysznice. Bardzo szybko widać też, w postaci lepszego ukrwienia naszej skóry, efekty. Aby działać skutecznie trzeba działać na wielu polach. Najlepiej połączyć dietę ze sportem i zdrowymi nawykami higienicznymi.

You might also likeclose