Postaci Cellulitu

Postaci Cellulitu

Pierwszym rodzajem cellulitu jest postać twarda. Postać ta charakteryzuje się tym, że występuje u kobiet młodych, szczupłych, zdrowych i aktywnych fizycznych. W pierwszej fazie jest ledwie widoczny, często pojawiają się przy tym rozstępy, przybiera formę poziomych pasków. Niestety nieleczony zamieni się w dużo cięższą do leczenia postać. Drugim rodzajem jest postać wiotka. Występuje głównie u kobiet po 40. Roku życia. Przybiera postać bardzo wiotkiej pobawionej elastyczności skóry. Występuje przy tym zmiana masy ciała. Trzecim rodzajem, najcięższym niestety jest postać obrzękowa. Szczęście w nieszczęściu, że występuje bardzo rzadko, działanie jakie podejmuje się w tym przypadku jest jedynie terapia kliniczna. Leczenie. Najczęściej podejmowanym leczeniem jest leczenie kosmetyczne, które polega głównie na działaniu przeciwobrzękowym, lipolitycznym, aktywowaniu przepływu krwi w tkance tłuszczowej, regulacji przepuszczalności naczyń włosowatych, hamowaniu aktywności aromatazy steroidowej. W leczeniu fizykalnym i mechanicznym można wyróżnić: Endermologia – Podciśnienie + masaż: stymulacja układu krążenia, limfatycznego, eliminacja toksyn, poprawia również utlenowanie komórek. Metoda ta jest metodą nieinwazyjną i bezpieczną, pobudza tylko naturalne procesy w organizmie. Jonofereza – Czyli wpływ na kurczliwość naczyń krwionośnych, lepsza penetracja leków. Termoterapia – Rozszerzanie naczyń krwionośnych. Drenaż limfatyczny – Stymulacja przepływu limfy, redukcja obrzęków. Elektrolipoforeza – Udział prądu o niskiej częstotliwości na eliminację komórek tłuszczowych. Presoterapia – Jest to poprawa odpływu żylnego. Ultradźwięki – Rozszerzanie naczyń krwionośnych, co zwiększa penetrację leków, działanie na degenerację komórek tłuszczowych. Kolejnym sposobem leczenia jest leczenie farmakologiczne, czyli dostarczanie do organizmów odpowiednich witamin. Jedną z nich jest zbiór substancji takich jak kofeina, teofilina, teobromina, aminofilina; następnie Koenzym A, L-Karnityna – te wspomagają destrukcję komórek tłuszczowych. Również wyciągi z bluszczu i kasztana indyjskiego, miłorząb japoński i rutyna – uszczelniają drobne naczynia krwionośne, poprawiają odpływ żylny, Jod i wodorosty – przeciwdziałają gromadzeniu się tłuszczu w komórkach tłuszczowych.

Pentoksyfilina, która reguluje przepływ krwi w naczyniach; retinol, który powoduje wzrost grubości i napięcia skóry poprzez wzrost kolagenu; krzem; flawonoidy – działają przeciwzapalnie, normalizują przepuszczalność naczyń włosowatych, powodują spadek lepkości krwi, zmniejszają tworzenie wolnych rodników; pozostałe to algi morskie, koenzym Q oraz plankton. Kolejną metodą jest zabieg chirurgiczny jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu).

Najbardziej skutecznymi metodami są takie zabiegi jak : manualny drenaż limfatyczny, dynamiczny masaż antycellulitowy, masaż pompą próżniową, masaż pneumatyczny oraz endermologia: masaż całego ciała specjalnym urządzeniem: głowicą wyposażoną w dwie rolki, które zasysając fałd skóry masują. Zabieg ten wykonywany jest w specjalnym trykocie, który umożliwia większy poślizg rolek, i chronią skórę przed uszkodzeniami. Endermologia jest najskuteczniejszą metodą walki z Cellulitem.

You might also likeclose