Jakie są najczęstsze objawy grzybicy?

Jakie są najczęstsze objawy grzybicy?

Infekcje drożdżakowe rozwijają się gwałtownie w okresach leczenia antybiotykami, stosowania środków antykoncepcyjnych, kortykoterapii, cukrzycy, niedoboru składników pokarmowych, przewlekłych zaparć albo biegunek oraz pod wpływem stresów fizycznych lub emocjonalnych.

uni Jakie są najczęstsze objawy grzybicy?

Objawy te mogą mieć różna postać, począwszy od stanów dokuczliwych, ale mniej niepokojących, towarzyszących zapaleniu pochwy (świąd, bolesne skurcze w dole brzucha, nieregularność miesiączkowania, infekcje pęcherza moczowego), aż do stanów poważniejszych, takich jak trądzik, uczucie zmęczenia, niepokoju, nadpobudliwość nerwowa, depresja.

Charakterystyczne objawy świadczące o zakażeniu drożdżakiem Candida albicans, omówione zostały poniżej:

1. Dziecko śpiące z  otwartą buzią

Drożdżyca jamy nosowej jest niezwykle niebezpieczna i grozi trudnymi do opisania powikłaniami, takimi jak osłabienie odporności organizmu i związaną z tym skłonność do częstego zapadania na wszelkie choroby, np. alergie czyli uczulenia, astmę., rozkojarzenie, znerwicowanie, krótkowzroczność, zez, częste bóle głowy, trądzik w wieku młodzieńczym, a nawet starszym ,choroby uszu i wiele, wiele innych.
Dzieci łatwo nabywają. niezdrowego nawyku oddychania buzia, którego z wiekiem coraz trudniej się pozbyć. Dlatego dziecku należy przypominać, żeby nabyło naturalnego nawyku oddychania nosem. Oddychanie ustami prowadzi do wad zgryzu, gdyż rosnącemu zębowi brakuje tzw. antagonisty, czyli przeciwstawnego zęba, który by go przytrzymywał (ma to miejsce w przypadku zaciśniętych szczek).. Dlatego lepiej poświecić dziecku maksimum uwagi, niż. później męczyć dzieciaka skracając mu zęby drutami u ortodonty.
Warto tez wiedzieć, ze powietrze przepływające przez górny kanał powietrzny jamy nosowej jest wykorzystywane do chłodzenia centralnej części mózgu i jest to jedyny sposób chłodzenia tego ważnego organu. Dlatego dzieci mające problemy z drożnością nosa są rozdrażnione, płaczliwe, nadpobudliwe i mają problemy ze skupieniem uwagi.

2. Klucha ponad podniebieniem

Po niemal każdym przełknięciu śliny sponad podniebienia odkleja się wydzielina, która często przylega tak mocno, ze trudno ja. przełknąć, która sprawia wrażenie ciała obcego gdzieś w głębi nosa, co zmusza do częstego bezskutecznego pociągania nosem. Po pociągnięciu nosem uwalnia się gęsta wydzielina, czasem może mieć ona postać ropną. Towarzyszy temu często uczucie przepełnionej, albo pustej, wrażliwej na zimno głowy.  Częstym bólom głowy  towarzyszą  nudności.
Po obudzeniu się chory w ustach odczuwa dyskomfort wywołany zaleganiem w jamie ustnej gorzkiej wydzieliny i ma wrażenie jakby w gardle miał twardą, chropowatą rurę. To charakterystyczny objaw zasiedlenia się drożdżaka w małżowinie górnej jamy nosowej

3. Wiecznie zatkany nos

Kilka razy w dzień, a w nocy nawet częściej, zatkana jest  jedna dziurka w nosie lub druga (na zmianę) – czasem obie. Często towarzyszy temu katar: wodnisty, który ma charakter napadowy (przy zmianie temperatury lub wilgotności powietrza), z gwałtownym kichaniem, albo ropny, przechodzący w zapalenie zatok (wówczas pociąganiu nosem towarzyszy ból w skroniach lub oczodołach); w pewnych porach roku występuje jako katar sienny. W skrajnych przypadkach dochodzi do całkowitej utraty drożności nosa. To charakterystyczny objaw istnienia kolonii drożdżaka w komórkach kości sitowej, zwanej zatoką sitową.

4. Klucha w  gardle

Chory odczuwa w gardle jakąś kluchę, jakby ciało obce, którego nie może pozbyć się w żaden sposób – próby przełknięcia, lub odkrztuszenia nie przynoszą oczekiwanej ulgi. Jednak owa klucha, choć nie boli, bardzo przeszkadza – wywołuje lek, rozstraja nerwy i osoba dotknięta tą dolegliwością. staje się niecierpliwa i wybuchowa. Jest to kolejny charakterystyczny objaw świadczący o istnieniu kolo¬nii drożdżaka, w tym przypadku w części gardłowej jamy nosowej.
Objawy opisane w punktach 2, 3 i 4 są najczęstszą. przyczyną chrapania i niebezpiecznego dla życia bezdechu nocnego.

5. Kozy w  nosie

Po obudzeniu się, a także w ciągu dnia, w nosie powstają grudki, potocznie zwane kozami. Są one charakterystycznym objawem drożdżycy, gdyż zdrowy człowiek żadnych kóz w nosie mieć nie powinien.

6. Wiecznie zmęczone powieki

Powieki są zmęczone, nabrzmiałe i ciężkie jakby były z ołowiu, w kącikach oczu okresowo pojawiają się białe naloty, Towarzyszy te¬mu ból i szczypanie oczu a także nadwrażliwość na światło słoneczne, dym i kurz , czasem nawet na zapach perfum. Chory często ma uczucie zalegania kłującego piasku w oczach. Po obudzeniu się powieki bywają_ nieomal sklejone, a na ich brzegach występują grudki zeschniętej wydzieliny koloru szarego. Pod oczami pojawia się opuchlizna (tak zwane wory), które częściowo albo całkowicie ustępuje w ciągu dnia. Spojówka bywa zaczerwieniona, co powoduje często niewielki ból oka (najczęściej jednego), który przechodzi w tzw. połowiczny ból głowy. W czasie kataru natomiast ból potrafi być tak wielki, ze wprost uniemożliwia funkcjonowanie. Jest to efektem kolonizacji przez drożdżaka oczodołu lub gruczołu łzowego (współistnieje wówczas wysychanie gałek ocznych )lub kanaliku łzowego (współistnieje wówczas nadmierne łzawienie).

7. Pogarszający się wzrok

Szczególnie u dorastających dzieci lub osób w podeszłyrn wieku występuje okres pogarszania się wzroku, któremu towarzyszy wypadanie rzęs, swędzenie oczu. szczególnie podczas częstych katarów, oraz zbyt częste mruganie z charakterystycznym,  rzucającym się w oczy przedłużeniem czasu zamknięcia oczu podczas mrugnięć(,,puszczanie oczek”), Oczy są często podkrążone, przekrwione, załzawione. To objaw zakażenia gałki ocznej grzybem drożdżowym Candida albicans

 

8. Wrażliwe gardło

Gardło jest niezwykle wrażliwe na zimno.  Wypicie napoju o temperaturze pokojowej albo oddychanie chłodnym powietrzem może spowodować zapalenie gardła (anginy),które może przejść w ropne przekrwienie i spowodować powiększenie migdałków gardłowych. Anginom najczęściej towarzyszy wysoka gorączka oraz ból, który utrudnia nie tylko przełykanie pokarmów, ale również przełkniecie. Efektem częstych angin są charakterystyczne białe czopy w migdałkach, które stanowią, pierwotne źródło zakażenia drożdżakiem Candida. U dzieci przewlekle anginy prowadza do powiększenia migdałka gardłowego, zwanego trzecim migdałkiem

9.Wrażliwe dziąsła

Przyczyną wrażliwych dziąseł są zmiany w błonie śluzowej jamy ustnej, powodujące pieczenie- samoistne lub pod wpływem bodźców (spożywanie pokarmów z ostrymi i kwaśnymi przyprawami , owoców), ból, świąd, nadmierne albo (częściej) zmniejszone wydzielanie śliny, co powoduje często powracającą suchość w ustach i gardle.

10. Naloty w jamie ustnej

Pleśniawki są to białe naloty w kształcie ograniczonych ognisk (plamlub smug) na błonie śluzowej policzków, języka i podniebienia. Pleśniawki
u dorosłych  często prowadza, do zaczerwienienia a z czasem do zaniku lub przerostu błony śluzowej jamy ustnej.

11. Zapalenie języka

Język jest popękany i przypomina mapę drogowa, z naniesionymi na czerwono drogami, tzw. język geograficzny. Z głębokich wżerów
nierzadko wyciekają stróżki krwi. W ostrych stanach zapalnych dochodzi doopuchnięcia języka, co naraża jego brzegi na częste przygryzanie.

12. Paradentoza

Paradentoza jest chorobą przyzębia (nie zębów). Pierwszym objawem paradentozy jest krwawienie dziąseł z charakterystycznym ich zmiękczeniem. Kolejnym objawem paradentozy jest zanik, jakby cofanie się dziąseł, co prowadzi do odsłaniania szyjek i ruszania się zębów. Nieleczona paradentoza prowadzi do utraty nawet całkiem zdrowych zębów.

13. Wieczna chrypka

Jest to objaw drożdżycy krtani. Czasami chrypka nie jest tak dokuczliwa jak potrzeba odchrząkiwania  z odrywaniem się porcji gęstej wydzieliny z głębokich rejonów gardła. Zarówno chrypka i odchrząkiwanie powodują powstawanie nadżerek śluzówki gardła w rejonie krtani, co niesie ze sobą ryzyko zachorowania na raka krtani.

14. Uczucie ciężaru za mostkiem

Drożdżyca tchawicy wiąże ze skurczem, który objawia się uczuciem ciężaru za mostkiem. Jest to objaw podobny do dusznicy bolesnej. Jednak w przypadku dusznicy bolesnej ciężar za mostkiem odczuwa się podczas wysiłku i jest połączony z charakterystycznym promieniującym bólem do szyi, żuchwy, łopatki i reki. W przypadku drożdżycy tchawicy ciężar występuje w spoczynku i z reguły chorego nic nie boli.

15. Drożdżyca przewodu pokarmowego

Ze względu na długość i złożoność przewodu pokarmowego objawydrożdżycy mogą być rożne u rożnych osób.Dlatego drożdżyce przewodu pokarmowego dzielą, się na odcinki:
a. Przełyk
Typowym objawem drożdżycy przełyku jest odczucie obecności ciała obcego podczas przełykania śliny. Natomiast podczas przełykania pożywienia chory ma wrażenie, jakby jego przełyk był zbyt ciasny (przewężony).  Ponadto drożdżyca przełyku może objawiać się pieczeniem przełyku  (w rożnych porach dnia albo ciągłe).
b .Żołądek
Powszechnym objawem drożdżycy żołądka jest uczucie podobnej do głodu pustki, nawet po obfitym posiłku. Charakterystycznym  objawem drożdżycy żołądka jest często pojawiający się skurcz: /jakby ktoś żołądek mocno ściskał w garści/.
c .Jelito cienkie
Objawem drożdżycy jelita cienkiego są chroniczne wzdęcia połączone z głośną perystaltyką przypominającą bulgotanie w brzuchu oraz częste wydalanie gazów o bardzo intensywnej woni. Częstym objawem drożdżycy jelita cienkiego jest także ,,obalająca z nóg kolka”.
d. Jelito grube
Najczęstszym objawem drożdżycy jelita grubego są zaparcia z charakterystycznym twardym ,,czopem”, po którym następuje wodnista biegunka. Objawem drożdżycy może być tzw.biegunka okazyjna, którą wywołuje stres związany z jakąś ważną (czasem całkiem błahą) sprawą do załatwienia. Innym objawem drożdżycy jelita grubego są bole z lewej strony brzucha, występujcie albo nasilające się w nocy.

16.Hemoroidy

Występujące w kale drożdżaki stosunkowo często podrażniają śluzówkę okołoodbytową szczególnie u osób mających częste zaparcia albo rozwolniony, żółty (bo zawierający żółć) stolec. Najczęściej objawy są mało dokuczliwe : świąd, pieczenie oraz niewielki wprawdzie, ale nie dający o sobie zapomnieć ból w okolicach odbytu. Po oddaniu stolca objawy te nasilają. się ale po pewnym czasie wracają do pierwotnego poziomu.

W stanach przewlekłych śluzówka w okolicach odbytu jest lekko obrzękła, zaczerwieniona i macerująca (wiecznie mokra”) o zapachu jełczejącego żółtego sera. Często współistnieją wyprzenia wypełnione białą, czasami ropna., serowatą treścią. W stanach ostrych śluzówka jest tak obrzęknięta, ze przypomina część wychodzącej kiszki stolcowej, którą trzeba wręcz wpychać do środka. Ból jest tak duży, ze uniemożliwia używanie papieru toaletowego. Stanom ostrym hemoroidów często towarzyszy wysoka gorączka i podwyższone OB.

17. Grzybica dróg moczowo-płciowych

Piekący ból, nasilający się podczas oddawania moczu, bolesny ucisk w podbrzuszu, częstomocz z ciągłym wrażeniem potrzeby oddania moczu, oddawanie moczu ,,po kropelce”, nasilający się wieczorem – to charakterystyczne objawy wspólne dla kobiet i mężczyzn. Dalsze objawy są specyficzne dla obu płci:
Charakterystycznymi objawami zakażenia grzybicą dróg moczowo-płciowych, wspólnymi dla kobiet i mężczyzn są: piekący ból, nasilający się podczas oddawania moczu, bolesny ucisk w podbrzuszu, częstomocz z ciągłym wrażeniem potrzeby oddania moczu, oddawanie moczu „po kropelce”.
a. Objawy u  kobiet
Zakażenie drożdżakowi pochwy i sromu wywołuje objawy o różnym nasileniu  ze sporadycznymi upławami i częstym swędzeniem, aż po stan zapalny błony śluzowej sromu i pochwy, z obfitymi, ropnymi lub serowatymi upławami. W ostrych stanach obrzęk sromu niekiedy bywa tak znaczny, ze utrudnia badanie ginekologiczne; jeśli występują, jednocześnie nadżerki błony śluzowej. Na ścianach pochwy mogą, występować białe, serowate naloty. U kobiet otyłych współistnieje niekiedy stan zapalny w fałdach skóry pachwin i krocza. Drożdżaki mogą, tez występować w drogach rodnych kobiety, nie wywołując widocznych objawów choroby, natomiast w sprzyjających dla nich warunkach stają się chorobotwórcze.. Jeszcze większe niebezpieczeństwo jest związane z zakażeniem płodu w okresie ciąży i podczas porodu. Duże znaczenie ma również niebezpieczeństwo zakażenia partnera seksualnego grzybicą drożdżakową
b.0biawy u  mężczyzn
Zakażenie obejmuje najczęściej żołądź i wewnętrzną_blaszkę napletka, rzadziej cewkę moczowa,, pęcherz i gruczoł prostaty. Stan zapalny może mieć rożne nasilenie – od lekkiego chronicznego zaczerwienienia i swędzenia, aż do silnego zaczerwienienia, obrzęku, wykwitów pęcherzykowych, bolesnych nadżerek, oraz stulejki zapalnej (niemożności odprowadzenia napletka).

18. Trądzik (drożdżyca wyprzeniowo-wybroczynowa)

Trądzik – podnaskórkowe, czasami (na skutek częstego wyciskania lub drapania) przechodzące w skórne, grudkowate (podobne do bakteryjnych) wyprzenia, które po naciśnięciu lub samoistnie wydzielają białą, serowatą (czasem cuchnącą) treść. Czasem na wierzchu widoczny jest niewielki, czarny czop. Częściej współistnieją powierzchniowe owalne, złuszczające się rumienie, które (łącząc się) mogą tworzyc czerwone, macerujące, plamiste wykwity.
Trądzik ( drożdżyca wyprzeniowo-wybroczynowa) najczęściej pojawia się:
- na twarzy: policzki, czoło, nos (czasami dochodzi do deformacji), kąciki ust (zajady),
- we włosach,
- za uszami,
- na  tylnych częściach  ramion (często),
- na plecach i pośladkach.

19.Uczulenia (alergie)

Rozmaite uczulenia, czyli alergie są objawem zakażenia grzybem Candida albicans, ponieważ rozmaite toksyny wydalane bezpośrednio do organizmu przez grzyba musza_ spowodować zakłócenia w funkcjonowaniu systemu odpornościowego, prowadzące do autoagresji , czyli agresji systemu odpornościowego skierowanej przeciwko komórkom własnego organizmu.

20. Zimne stopy lub dłonie

Na ogół stopy i dłonie, albo tylko stopy i tylko dłonie, w ciągu dnia są rzeczywiście zimne, chociaż czasami jest to tylko subiektywne odczucie. Jest to zimno charakterystyczne, bo nie można się go w żaden sposób pozbyć i bywa tak dotkliwe, ze wpływa na pogorszenie nastroju. Często zimne stopy i  (lub) dłonie są na dodatek mokre, co niektóre osoby, szczególnie młode, wprawia w kompleksy.
Inaczej dzieje się w nocy. Na początku, po położeniu się spać, stopy i (lub) dłonie są_ przez jakiś czas przejmująco zimne, ale po jakimś czasie rozgrzewają się aż do nieprzyjemnego uczucia parzenia.
Objaw ten może dotyczyć również każdego innego miejsca naszego ciała. (głowy, pleców, nosa, łokcia czy  jednego palca.)
Uczucie marźnięcia jest objawem rozregulowania sytemu egzotermicznego i jest jednym z charakterystycznych objawów wpływu toksyn wydalanych do organizmu chorego przez grzyba Candida albicans.

21. Łupież

Łupież to zaburzenia w złuszczaniu się naskórka. Najczęściej występuje na  owłosionej skórze głowy, chociaż może być usytuowany także w innych miejscach skory. Łupież spowodowany zakażeniem drożdżakiem charakteryzuje się tym, ze często w miejscu jego występowania pojawiają się wypryski i strupy.

22. Grzybica stóp

Grzybicę  można odkryć po charakterystycznym niemiłym zapachu stóp, którego chory w żaden sposób nie może się pozbyć. Nie pomaga częste mycie ani perfumowanie. Wystarcza, ze stopy tylko lekko się spocą i ten zapach pojawia się.

23. Grzybica paznokci

Charakterystycznym objawem grzybicy paznokci (zarówno paznokci stóp jak i dłoni) jest obrzęk i zgrubienie wałów paznokciowych. Skora robi się napięta, nienaturalnie cienka oraz zapalnie zmieniona i tworzy nawisy nad płytka paznokciową. Spod wału paznokciowego wydobywa się ropna wydzielina. Płytka paznokciowa jest matowo-szara i pobruzdowana. Po pewnym czasie mogą, pojawić się charaktery¬styczne plamki i pęknięcia płytki, wzorem przypominające kwiaty.

24. Grzybica międzypalcowa

Grzybica międzypalcowa występuje w przestrzeniach miedzypalcowych rąk (czasami dochodzi do zajęcia wewnętrznych powierzchni dłoni) lub stop, gdzie  są widoczne  wydzielające wodnisty płyn nadżerki oraz pęknięcia skory. Spotykana jest najczęściej u osób wykonujących prace w wilgotnym środowisku, albo jest następstwem reakcji uczuleniowych.

25. Depresja

Depresja spowodowana zatruwaniem organizmu toksynami wydalanymi przez grzyba Candida dbicans charakteryzuje się tzw. męczliwością  zamiarową – wystarczy tylko pomyśleć o zrobieniu czegoś, a juz jest się zmęczonym. Często towarzyszy jej tłumiona wewnętrzna złość oraz żal i pretensje do samego siebie, co prowadzi do zamykania się w sobie, lub niewspółmiernej co do powodu (często całkiem błahego) gwałtowności, nad którą, chory nie potrafi zapanować, mimo szczerych chęci.
Sytuacje pogarsza nadmierne reagowanie na czynniki pogodowe, które mają wpływ na zmienność nastrojów, w wyniku czego chory co jakiś czas popada w tzw. dołki / stany depresyjne).
Sytuacja staje się katastrofalna, gdy na depresja nałoży się okres przekwitania. (dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet). Objawy w tej sytuacji nasilają się nieznośnie i nie dają chwili wytchnienia. Sytuacje pogarsza powszechne niezrozumienie – zarówno ze strony najbliższych, jak i lekarzy.
Wydaje się nam, ze to jakieś zaburzenia psychiczne (niektórzy wręcz korzystają z pomocy psychiatry).To błędna diagnoza. To nasze ciało cierpi: jest zatruwane, a trucizny, przenoszone krwią, stale podtruwają nasz mozg. Stan ten do złudzenia przypomina zatrucie, np, pokarmowe – niektórzy mówią, wręcz: jestem jak struty. A za to wszystko jest odpowiedzialny grzyb Candida dbicans,, który wytwarza trujące toksyny.

26.  Nadczynność  tarczycy

Jeśli nadczynności tarczycy towarzyszy chroniczny katar i inne objawy zakażenia organizmu drożdżakiem Candida, to jest ona spowodowana drożdżycą przysadki mózgowej i ustępuje ( nie leczona) po wyeliminowaniu drożdżaka. Hormon sterujący przysadki TSH wraca do środkowych wartości normy, a za nim także hormony tarczycy.

27.  Nadwaga

Nadwaga, która nie ma uzasadnienia w błędach żywieniowych i charakteryzuje się napadowym apetytem na słodkie, może mieć podłoże w nieprawidłowo funkcjonującym układzie hormonalnym. Jest za to odpowiedzialna jedna z toksyn wydzielanych przez drożdżaka Candida do krwiobiegu, która zbliżona jest do hormonu przysadki. Może więc rozregulować nasz układ hormonalny oraz wpłynąć na metabolizm.

28. Niedowaga

Chorobliwa niedowaga, na którą nie ma wpływu ilość zjadanych posiłków, najczęściej ma podłoże w zakażeniu organizmu grzybem drożdżowym Candida albicans, Od nadwagi do niedowagi – taki właśnie jest drożdżak Candida.

29. Arytmia, kołatanie serca, skaczące ciśnienie

Toksyny wprowadzane przez drożdżaka Candida do organizmu wywierają wpływ na centralny układ nerwowy (CUN), prowadząc do zmian w jego funkcjonowaniu. Charakterystycznyrni objawami są problemy z  układem naczyniowo-sercowym, co objawia się skokami ciśnienia, arytmią i kołataniem serca.

30. Wędrujące bóle, mrowienia

Drożdżak Candida  z łatwością przenika tkanki organizmu, po przeistoczeniu się w grzyba. Drożdże tez potrafią znaleźć sobie dogodne miejsce do rozmnażania się w zakamarkach naszego ciała. Pęczniejąca kolonia w końcu  zaczyna uciskać któryś z licznych nerwów, o czym informują nas charakterystyczne objawy:
•    Uczucie obecności ciała obcego u podstawy czaszki, które wywołuje pieczenie i ból promieniujący aż do oczodołów,
•    Uczucie sztywności w szyi, które wywołuje uciążliwe wrażenie ciężkiej głowy
•    Ból łopatki promieniujący do przedramienia (uczucie łamania), łokcia (głównie z tyłu) i nadgarstka, natomiast w nocy objawia się (budzącym często)     mrowieniem i cierpnięciem.
•    Bole międzyżebrowe: od splotów przywspółczulnych (bole pleców) z promieniowaniem na przestrzał. Przy lewym sprawia wrażenie bólu serca do okolic mostka (co zmusza do dodatkowej wentylacji płuc w postaci częstych westchnień, i może doprowadzić do nerwicy lekowej), aż do łuków żeber, w których to przypadkach chory ma wrażenie bólu wątroby i  (lub) żołądka i (lub) trzustki.
•    Usytuowane w okolicy górnej krawędzi miednicy bole korzonkowe, promieniujące do nóg w postaci mrowień i cierpnięć.
•    Rodzaj miękkiej narośli bezpośrednio na ,,odkrytej” części kości piszczelowej, gdzie drożdżak potrafi tworzyć kilkumilimetrowa, warstwę, która po naciśnięciu pozostawia wyraźny dołek, a grozi owrzodzeniem goleni oraz niedowładem nóg, co może kończyć się. amputacją.
Często tez aktywność drożdżaka w warstwach podskórnych wywołuje nieprzyjemne wrażenia, np. mrowienie albo pieczenie, istnienie bańki powietrznej w tym miejscu, przelewanie się wody lub bulgotanie powietrza.

31. Moczenie nocne u dzieci

Schorzenie to dotyczy oczywiście dzieci w wieku, w którym juz moczyć się nie powinny. Ma ono dwie przyczyny: zbyt głęboki sen, który uniemożliwia obudzenie się pod wpływem bodźca parcia na pęcherz oraz chroniczny stan zapalny pęcherza moczowego, który na skutek skurczu zmniejsza swoją pojemność, i (lub) zapalenie mięsni  zwieracza cewki moczowej. Nie leczone może doprowadzić do refleksu, który jest niebezpieczny z uwagi na możliwość uszkodzenia nerek.

32. Drożdżyca pieluszkowa

Zapalenie skory z zaczerwienieniem, złuszczaniem, nadżerkami w miejscu przylegania pieluszki, wywołane stolcem zawierającym drożdżaki.
Drożdżyca pieluszkowa nie jest jakąś banalną przypadłością niemowlaków – wprost przeciwnie: jest to bardzo wyraźny sygnał niebezpiecznego zakażenia całego organizmu bezbronnego niemowlęcia grzybem drożdżowyrn Candida albicans,. Nieleczona drożdżyca u niemowlęcia ma niebagatelny wpływ na cale jego późniejsze życie: dzieciństwo, dorastanie, młodość, a wszystko to odbije się także na jakości życia w wieku średnim, a także podeszłym. Od decyzji więc rodziców zależy czy dziecko dożyje późnej starości ciesząc się dobrym zdrowiem, w pełni sil witalnych, czy tez będzie chorowite, anemiczne, uczulone na wszystko i czy zanim się zestarzeje będzie wrakiem.

33. lmpotencja

Wszystkie wymienione tutaj objawy niedomagania organizmu mają wpływ  na sprawność seksualną mężczyzny. Oczywiście wpływ ten jest negatywny, prowadzący do niemocy seksualnej. Skoro tak, to chorzy mogą przywrócić dawną sprawność seksualna poprzez usunięcie drożdży chorobotwtórczych i skutecznie zadbać aby ten problem już nie powrócił.

You might also likeclose