Jak zapobiegać powstawaniu skórki pomarańczowej?

Jak zapobiegać powstawaniu skórki pomarańczowej?

Cellulit czyli nierówności na skórze, które przypominają skórkę pomarańczy to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również choroba. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Ta przypadłość dotyczy tylko kobiet. Może dopaść również mężczyzn, ale w bardzo skrajnych przypadkach. Niestety coraz więcej kobiet z nim walczy. Cellulit to wróg, ale można mu zapobiec. Są różne przyczyny jego powstawania. Jedną z nich są uwarunkowania genetyczne i wówczas trudniej go pokonać lub nie dopuścić do jego pojawienia. Jednak jeśli cellulit pojawia się wyniku innych przyczyn łatwiej go leczyć. Mimo to lepiej zadbać o swoje ciało wcześniej. Jeśli prowadzimy tryb siedzący niezbędny jest sport. Kilka minut marszu, truchtu albo biegu dziennie efektywnie poprawia krążenie i dotlenia organizm, co więcej nasze ciało staje się jędrniejsze i trudniej o cellulit. Dodatkowo każdy sport wykonywany regularnie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Dzięki aktywności fizycznej redukujemy tkankę tłuszczową, a wówczas cellulit po prostu nie ma z czego się tworzyć. Kolejną sprawą, która chroni przed pojawieniem się tej dolegliwości to zdrowy styl życia i odpowiednia dieta. Najlepiej jest zrezygnować z jedzenia fast foodów, ograniczyć słodycze do minimum, a w to miejsce wprowadzić warzywa i owoce, które mają dużo witamin i odtruwają organizm z toksyn. Do sprzymierzeńców skórki pomarańczowej należy również nałogi i używki. Powinno się ograniczyć spożycie alkoholu, rzucić palenie, zmniejszyć ilość wypijanej kawy, a zastąpić ją zieloną herbatą, która rewelacyjnie wpływa na całe nasze ciało. Od zewnętrznej strony można zaopatrzyć się w kremy i balsamy antycellulitowe, których na rynku jest bardzo duży wybór. Żeby jednak kosmetyki spełniały swoją rolę trzeba pamiętać o ich regularnym stosowaniu. Takie kosmetyki działają ujędrniająco na skórę, a dodatkowo poprawiają jej wygląd i koloryt.

Bardzo ważne w profilaktyce są masaże. Jednak nie trzeba korzystać ze specjalnych zabiegów u kosmetyczki czy masażysty. Można takie masaże wykonywać samemu za pomocą szorstkiej gąbki albo specjalnym myjkom przeznaczonym do tego. Ważne, żeby taki masaż robić okrężnym ruchem ku górze i oczywiście w tym przypadku także musi to być wykonywane regularnie. Tak na co dzień trzeba pamiętać o kilku zasadach. Warto zrezygnować z bardzo wysokich obcasów, a jeśli lubimy to nosić je tylko czasami. Powstawaniu cellulitu sprzyja nieregularna waga, czyli trzeba zadbać o ustabilizowanie naszego ciężaru ciała. Dodatkowo należy wypijać minimum dwa litry wody dziennie.

To nie tylko pomoże zapobiec powstawaniu cellulitu, ale również korzystnie wpłynie na nasze ciało, odtruje je, ujędrni i nada ładniejszy wygląd naszej skórze. Stosując te wszystkie rady można być prawie pewnym, że pojawienie się skórki pomarańczowej nam nie grozi, a przynajmniej bardzo opóźni jej powstawanie. Ponieważ te czynności nie są trudne, a bardzo korzystne i wszyscy się zgodzą, ze lepiej zapobiegać, niż potem leczyć.

You might also likeclose