Jak wyleczyć cellulit?

Jak wyleczyć cellulit?

Jak się pozbyć, jak uniknąć, jak wyleczyć. Takich pytań jest wiele. Dużo lepszą rzeczą jest próba niedopuszczenia do cellulitu niż walka z nim ale cellulit jest jak rak. Możemy się zdrowo odżywiać i dbać o siebie a i tak może przyjść. Co prawda cellulit nie jest śmiertelny ale nie jedna kobieta zrobiła by wszystko aby się go pozbyć. Nie da się uniknąć cellulitu, jak mamy go dostać to i tak dostaniemy. Co oczywiście nie znaczy że każda kobieta jest na to skazana. Jednak są pewne zasady które pozwolą nam na próbę uniknięcia cellulitu. Zdrowe odżywianie w tym częste spożywanie ryb jest jednym z lepszych diet dla kobiety. Kobiety nie powinny spożywać mięsa czerwonego. Jedynym mięsem powinno być mięso kurczaka i właśnie ryba. Aby zminimalizować ryzyko powstania tych nieestetycznych pomarańczowych skórek trzeba pilnować tego aby nie odkładała nam się woda w organizmie by skóra byłą dobrze nawilżona i nie zatrzymywała. Wody. W ostatnim czasie wyszło dość sporo leków pozwalających pielęgnować siebie od „wewnątrz” czyli proces wydalania nadmiaru wody z organizmy jest kontrolowany dzięki różnym kapsułką. Jako młodzi ludzie organizm wszystko sam kontroluje, czym częstsze jest spożywanie tłustych i niezdrowych pokarmów tym szybciej organizm zaprzestaje prawidłowo kontrolować nadmiar wody w naszym organizmie. U jednych może to nastąpić w wieku 20 lat a u innych w wieku 40 lat. Pewne jest natomiast to że odżywiamy się coraz gorzej. Jest teraz dużo większy dostęp do wszystkich fast foodów i niezdrowej żywności niż kilkanaście lat temu. Osoby szczególnie narażone na cellulit to osoby otyłe. Jeżeli jako osoba z nadwagą lub nawet z otyłością nie mamy jeszcze cellulitu to dobrą sprawą będzie postaranie się o zmniejszenie wagi naszego ciała. W jakiś sposób to może nas uchronić przed późniejszymi skutkami. Niestety nie da się na 100% uniknąć cellulitu. Jeżeli by istniała taka możliwość to już dawno była by wojna o to aby mieć jak najlepszy sposób a producenci by znaleźli nadzieje w dodatkowym zarobku leków zapobiegających cellulit.

Możliwe że w przyszłości powstaną różne sposoby na kontrolowanie genów odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu. Genetyka się bardzo rozwija a komórki macierzyste pozwalają na hodowanie narządów naszego organizmu. Co prawda jesteśmy dopiero w powijakach ale w komórkach macierzystych jest nadzieja całej medycyny. Ponoć pozwalają one na kontrolowanie całego naszego organizmy i wyleczenie nas z chorób cywilizacyjnych. Każdy lekarz ma inną teorie na ten temat.

Może powstaną tabletki które pozwolą likwidować cellulit w jeden dzień. Może będziemy się rodzić z zablokowanymi genami odpowiedzialnymi za różne choroby. Medycyna to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina nauki. Na pewno przyniesie wielkie korzyści lecz w postępie zawsze występują jakieś ofiary. Wszystkie leki i środki są testowane na zwierzętach lub do nowatorskich metod zatrudnia się nawet ludzi którzy podpisują oświadczenie że godzą się na wszelkie konsekwencje związane z braniem jakiegoś leku.

You might also likeclose