Jak walczyć i skutecznie radzić sobie z rozstępami?

Jak walczyć i skutecznie radzić sobie z rozstępami?

Wiele kobiet, które zajdą w ciążę, wypowiada wojnę rozstępom, jeszcze zanim się one w ogóle pojawią. Na rynku farmaceutycznym mamy naprawdę szeroką gamę produktów kosmetycznych, które mają za zadanie zapobieganie rozstępom.

Jak powiedział lekarz prowadzący moją ciążę, to jeśli chodzi o problem rozstępów po urodzeniu dziecka wyróżniamy cztery rodzaje kobiet: te, które używały kremów zapobiegających rozstępom i nie mają rozstępów, te, które ich używały i mają rozstępy, te, które ich nie używały i nie mają rozstępów, oraz te które ich nie używały i mają rozstępy…

Jeśli zasięgniemy opinii znajomych i koleżanek to powyższa teza zdaje się również potwierdzać w praktyce. Zamiast więc wydawać pieniądze na specyfiki zapobiegające pojawieniu się tych nieestetycznych blizn na brzuchu, udach czy piersiach, warto skoncentrować się na tym, aby nie przytyć w ciąży ponad miarę. Zbyt gwałtowne przybieranie na wadze zwiększa ryzyko ich powstania. Jeśli mimo wszystko się pojawią, nie warto sobie czynić wyrzutów, ponieważ jak donoszą najnowsze badania skłonność do powstawania rozstępów jest uwarunkowana genetycznie.

Usunięcie istniejących już rozstępów również nie jest łatwe, a właściwie prawdę mówiąc graniczy z cudem. Specjalistyczne gabinety zajmujące się dermatologią estetyczną mają co prawda w swojej ofercie zabiegi takie jak mezoterapia, specjalne peelingi lecznicze czy różnego rodzaju terapie laserowe, nie gwarantują one jednak usunięcia rozstępów w 100%. Możliwe jedynie jest jedynie ich spłycenie i pomniejszenie. Najlepsze efekty uzyskuje się rzekomo na świeże rozstępy. Trzeba jednak pamiętać, że karmienie piersią po ciąży wyklucza większość tego typu zabiegów.

Koszty próby usunięcia rozstępów bywają najczęściej niewspółmierne do efektów, które osiągniemy. Przykładowo koszt zabiegu laserem frakcyjnym na wybraną część ciała to około 1000 zł. Zabieg taki trzeba powtórzyć około 5 razy, a rozstępy, choć mniejsze, nadal pozostaną. Jeśli wybierzemy tańsze metody jak np. mezoterapię, czyli wstrzykiwanie w chorobowo zmienione miejsca specjalnych preparatów leczniczych, efekt może być jeszcze mniej zadowalający. A za jeden zabieg zapłacimy co najmniej 300 złotych.

Warto więc zastanowić się dwukrotnie zanim wydamy pieniądze lub zaryzykować niepewny efekt. Pocieszającym jest jedynie fakt, że rozstępy samoistnie zbledną po pewnym czasie i tym samym staną się mniej widoczne.

You might also likeclose