Jak leczyć astygmatyzm?

Jak leczyć astygmatyzm?

Astygmatyzm to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Wynika ona z nieprawidłowej budowy gałki ocznej, a więc tak naprawdę nie mamy wpływu na to, czy będzie nas dotyczyć, czy nie. Jeśli już jednak zetkniemy się z tym problemem mamy do wyboru 3 wyjścia. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się być noszenie okularów korekcyjnych. Rzeczywiście, jest to pierwsza propozycji okulisty, który diagnozuje tę wadę wzroku. Jednak jak wiadomo, nie każdy chce nosić okulary, nie każdy ma pracę, w której może sobie pozwolić na ich noszenie, a niektórzy po prostu uważają, że nie będą w nich dobrze wyglądać, tak więc nie są zadowoleni z tego rozwiązania. Szukają więc innego.

Kolejnym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Są one znacznie wygodniejsze niż okulary, wybór jest duży, tak więc wiele osób sięga właśnie po soczewki. Dużą popularnością cieszą się soczewki które niwelują zniekształcenia obrazu jednocześnie korygując wadę krótkowzroczności lub dalekowzroczność. Jednak tak naprawdę ciężko doradzać i wskazywać komuś, jakie soczewki powinien nosić. Tylko okulista jest w stanie powiedzieć, jaki rodzaj krzywizny nas dotyczy, czy wskazane są dla nas soczewki miękkie, czy może soczewki twarde, oraz rozwieje wiele innych wątpliwości.

Rozwiązanie nr 3 jest trochę bardziej skomplikowane, ale za to najbardziej skuteczne i trwałe. Chodzi o laserową korekcję wzroku. Jest to zabieg wykonywany u osób powyżej 20 roku życia, ponieważ nie może być przeprowadzana na oku, któe jest jeszcze w fazie wzrostu. Jednak nawet po ukończeniu odpowiedniego wieku nie każdy może mu się poddać. Aby ocenić szanse na możliwość wykonania tego zabiegu należy zasięgnąc opinii lekarza okulisty.

You might also likeclose