Gdzie występuje cellulitis?

Gdzie występuje cellulitis?

Wszystkim nam cellulitis kojarzy się z udami? Dlaczego? Otóż dlatego że tam najczęściej występuje i jest najbardziej widoczny, lecz mimo wszystko to nie jest jedyne miejsce. Cellulit ma ogromny związek z tłuszczem, wiec powstaje tam gdzie zazwyczaj odkłada się tłuszcz. Ta pomarańczowa skórka potrafi zepsuć dzień każdej kobiecie. Wystarczy jeden niewinny komentarz ze strony męża lub po prostu nieprzyjemny widok w lustrze. Jednym kobieta jest łatwiej się go pozbyć a innym trudniej. Czasem problem ten ciągnie się przez wiele miesięcy nawet lat. Są cztery podstawowe fazy cellulitu i często kobieta sobie nie zdaje sprawy że już ma cellulit i nic z tym nie robi lub po prostu niema czasu na to. Niestety cellulit należy do takich chorób skóry które się rozwijają i wygląda to coraz gorzej. Cellulit bardzo często ujawnia się również na brzuchu. Jest to bardzo nie fajne i wstydliwe miejsce gdyż jest bardziej widoczne niż uda i ogólnie brzuszek kojarzy nam się z czymś co powinno być zdrowe i najlepiej płaskie i lekko umięśnione. Boczki, tak te które się odkładają nam to też potencjalne zagrożenie cellulitu. Jednym z rzadszych przypadków ale bardzo niepożądanych jest cellulitis pojawiający się na piersiach. Piersi to bardzo delikatne i czułe miejsca, służące również do karmienia dzieci. Pojawienie się tam cellulitu nie świadczy o niczym dobrym. Kobiety dbają o siebie nie tylko dla siebie ale również dla mężczyzn a przede wszystkich dla swoich mężów i chłopaków. Dla większości mężczyzn bardziej widoczny cellulit u kobiety to nie lada problem. Mężczyzna chce mieć zawsze piękną kobietę. Można za to karcić mężczyzn ale tak naprawdę da się zrozumieć ich tok myślenia, przecież kobieta też chce ładnie wyglądać. Co w tym dziwnego ze mężczyzna chce mieć piękną kobietę? Jeszcze jedno i chyba najgorsze bo najczęściej odsłaniane miejsce to ramiona. Cellulit na ramionach wygląda okropnie. Ramiona stają się strasznie nie naturalne a i ich wygląd daje wiele do życzenia. Jednak nie ważne gdzie mamy cellulit ważne aby starać się go pozbyć.

Jest to droga zabawa ale znacznie lepszy wygląd to dużo lepsze samopoczucie. Daje to ogromną satysfakcje jeżeli wygramy z tą wredną dolegliwością która niestety często powraca. Walka z cellulitem powinna być jak najkrótsza i dać jak najlepsze wyniki. Pomogą nam w tym na pewno różne kosmetyki. Udowodnione jest natomiast że kremy mają znikomą jakość działania w porównaniu do tabletek które dają bardzo szybki efekt. Dobre są również masażery i ogólnie masaże. Dają zazwyczaj dłuższy i dużo bardziej pewny efekt i w przypadku masażerów jest to niewielki i jednorazowy wydatek.

Masaż to forma relaksacyjna więc ma dużo więcej pozytywów niż tabletki. Natomiast baletki to bezobsługowość. Brak ćwiczeń i czasu na masaże to też jest pozytyw. Co wolimy? Nasza sprawa, na pewno się znajdą zwolennicy obu metod. Ważne aby były skuteczne a czy wolimy łykać czy masować się to indywidualna sprawa. Czym szybciej zaczniemy leczenie cellulitu tym szybciej osiągniemy efekt końcowy i zadowolenie.

You might also likeclose