Cellulit u mężczyzn

Cellulit u mężczyzn

Problem ten staje się coraz bardziej popularny tym samym leczenie go czyli cellulitu. Czym bardziej reklamujemy leki, masaże przeciw mu i tabletki aby go się pozbyć tym więcej osób odkrywa w sobie cellulit. To jest jak reklama dobrego i taniego telewizora. Nagle okazuje się że nasz telewizor jest kiepski i w ogóle zaczyna się psuć. Wcześniej nam nawet nie przeszkadzał duży rozmiar telewizora kineskopowego i wątpliwa jakość. Tak samo jest z cellulitem. Kiedyś początkowe stadium cellulitu było traktowane jako gęsia skórka i nie zwracało się na niego uwagi. Teraz z każdym nawet najmniejszym fałdkiem i oznakiem niezdrowej skóry udajemy się do dermatologa i bierzemy kolejne niepotrzebne leki które nam nie wiele pomagają. Niestety tak jest skonstruowany współczesny świat. Komercja na każdym kroku. Wmawiają nam tak wiele rzeczy że jak jesteśmy średnio kumaci to potrafimy się pogubić. Tak samo jest jeżeli chodzi o walkę z cellulitem mężczyzn. Kiedyś nie myślano nawet że u faceta może wystąpić cos takiego a tu okazało się że może. Dolegliwość niegdyś zarezerwowana jedynie dla kobiet. W dodatku jedynie tych większych kobiet. Nie dość że facet ma typowo damską chorobę to okazuje się że mężczyzn z cellulitem jest więcej niż mogło by nam się wydawać. Przeciętny polak to pijus i bardzo wiele z nich ma nadawane, nadwaga u mężczyzn jest główną przyczyną pojawiania się cellulitu. Kobiecie nie jest głupio udać się na masaż czy smarować codziennie balsamami, jednak facet tak nie potrafi, przynajmniej w większości przypadków. Więc problem jest omijany szerokim łukiem. Powodem omijania tego problemu jest również dużo mniejszy kłopot estetyczny. U facetów występuje dużo delikatniejsza odmiana cellulitu. Jak powszechnie wiadomo, mężczyźni w większości przypadków dużo mniej się interesują swoim wyglądem i ciałem, to też jest przyczyną braku wiedzy na temat cellulitu. Mamy slaby dostęp do widoku własnych ud, w dodatku facet rzadziej obserwuje swoje ciało w lustrze niż kobieta. Płeć piękna często smaruje się wieczorem różnymi balsamami i dzięki temu ma możliwość zauważenia każdej wady w swoim ciele.

To samo jeżeli kobieta się goli lub depiluje. Obserwuje całe swoje ciało. Jak koleżanka zobaczy u koleżanki jakieś odbarwienia to ja o tym poinformuje a facet facetowi nie powie ze ma jakieś dziwne uda, nie patrzy się na to, nie zwraca uwagi lub po prostu nie chce nic mówić aby nie miało to podtekstu homoseksualnego. Jak widać mężczyźni mają zupełnie inne podejście do życia przez co same zidentyfikowanie cellulitu u faceta jest prawie niemożliwe. W takim przodku jedynym źródłem informacji na temat własnego cellulitu jest kobieta która zwraca mu uwagę.

Wszyscy wiemy że polskie kobiety bardzo opiekują się mężczyzną i często wracają uwagę na temat ubioru, wyglądu czy higieny. Jeżeli czyta to facet który ma problem z nadwagą to bardzo możliwe że ma cellulit. Można wtedy pierwszy raz w życiu zrobić oględziny swojego ciała w poszukiwaniu dziwnych odbarwień na udach czy rozstępach o których nie mieliśmy nigdy wcześniej pojęcia, jeżeli wiemy co to jest.

You might also likeclose