Cellulit a otyłość

Cellulit a otyłość

Cellulit czyli brzydkie fałdy skóry pojawiające się najczęściej na udach ale również na pośladkach i brzuchu to nie lada problem dla każdej kobiety. Jest to tak popularny problem że leków, kremów i masażerów powstało tak dużo, że żądna kobieta nie zdarzyła wypróbować każdego ze sposobów. Każda kobieta chce wyglądać jak najładniej i podobać się swojemu mężczyźnie. Nie zależnie od wieku i od stanu zdrowia może nas zaskoczyć te problem. To nie tylko problem natury estetycznej ale również oznaka chorej skóry. Zalegająca woda pod skórą tworzy właśnie te brzydkie wzory na udach. Wiele osób uważa, że problem cellulitu dotyczy jedynie ludzi pulchnych wręcz otyłych. Jeżeli jesteśmy osobą chudą to nie mamy się czego bać? Okazuje się że to bzdura. Jako osoba szczupła mamy takie same prawdopodobieństwo że cellulitis stanie się naszym problemem jak i jako osoba gruba. Co prawda cellulit kojarzy się nam zazwyczaj ze sporymi kobiecymi udami z pomarańczową skórą ale nawet piękne modelki potrafią się borykać z tym problemem. Szczupła sylwetka i piękne nogi nie uchronią nas przed tym problemem w przyszłości. Cellulit potrafi zaskoczyć lecz ujawnia się w kilku fazach. Są fazy bardziej i mniej widoczne. Ludzi mających cellulit w fazie początkowej jest więcej niż mogło by się zadawać. Wydaje się przecież że to nie może być cellulit. Jednak lepiej zadbać o swoją skórę zanim ten problem się rozwinie do tego stopnia że będziemy się borykać z pomarańczowymi fałdami skóry które szpecą nas i przeszkadzają w życiu codziennym. Zalegająca woda i różne substancje które się gromadzą pod skórą tworząc cellulit są toksyczne. Najlepiej jest wydalić z siebie te toksyny jednak jak? Mamy mnóstwo różnych środków farmakologicznych oraz rodzajów masażu. Niektórzy są zwolennikami sportu który potrafi czasem zapobiec tej dolegliwości ale nie jest to zbyt skuteczne rozwiązanie. Jeżeli chodzi o osoby otyłe to cellulit występuje u nich znacznie częściej z powodu dużej ilości tłuszczu. Jednak u pulchnych ludzi tworzą się również inne fałdy które łatwo pomylić z cellulitem.

Duża ilość tłuszczu ma wpływ na powstawanie gródek i innych wiązań które zamieniają się w brzydki efekt końcowy. U osób szczupłych cellulit jest zazwyczaj mniej zaawansowany. Nie jest tak mocno widoczny jednak problem istnieje tylko nie rzuca się tak w oczy. Częściowo problem estetyczny w takich przypadkach odpada. Jednak kobieta chcąc być idealną nie może sobie pozwolić nawet na delikatny cellulit. Co zabawniejsze problem ten istnieje nawet u mężczyzn mimo iż głównym powodem złego samopoczucia skóry są hormony kobiece czyli feromony.

U mężczyzn jednak problem ten jest dużo mniej popularny. Nie jest tak widoczny, przypomina jedynie bardzo delikatną, początkową face cellulitu, jednak co nie zmienia faktu ze problem istnieje dla obu płci. U mężczyzn jednak zazwyczaj osoby pulchne mają ten problem. Lekarze wciąż się kłócą na temat czy u mężczyzn to ta sama przypadłość. Zdania są podzielone, jak w wielu przypadkach jeżeli mówimy o medycynie i rzadkich przypadkach lecz leczenie cellulitu jest na pewno ważne.

You might also likeclose