Cellulit a cellulitis

Cellulit a cellulitis

Wiele osób myli te dwa pojęcia, otóż jest między nimi zasadnicza różnica. Cellulit jest to gromadzenie się tłuszczu w tkance łącznej oraz w skórze właściwej. W tkance tłuszczowej gromadzi się woda i odpady przemiany materii w następstwie czego tworzy się obrzęk i włókniste zmiany skórne. W wyniku ataku tegoż zjawiska nasza skóra staje się wiotka, gąbczasta oraz traci swą sprężystość i elastyczność. Głównym winowajcą jest hormon – estrogen. Natomiast cellulitis jest o wiele boleśniejszym i gorszym zjawiskiem, a mimo to większość osób nie wie, że te dwa pojęcia znaczą co innego. Cellulitis jest to choroba dotykająca tkankę łączną, która znajduje się pod skórą właściwą. Powodem choroby jest infekcja bakteryjna wywołana przez szczepy Staphylococcus aureus i Streptococcus pyogenes. Objawy Cellulitisu Cellulitis pojawia się na odkrytych częściach ciała, objawia się mocno zaczerwienionym obszarem ciała przekształcając się w mocno purpurowy kolor. Zaatakowany obszar ciała piecze, swędzi i boli. Zdarza się, że występuje gorączka, zawroty głowy oraz nudności. Na cellulitis nie pomogą nam żadne kremy, żele czy inne kosmetyki. Również dieta i ćwiczenia nie zdadzą się na nic. Cellulitis leczy się antybiotykami doustnie i wewnętrznie. Ból uśmierzy częste zmienianie pozycji chorej kończyny, trzymanie jej w górze jak w przypadku złamań. Cellulitis zwany jest również różyczką. Może zaatakować kończyny, twarz. Więc jeśli zauważymy grudki na ciele przypominające skórkę pomarańczową mamy do czynienia z Cellulitem! Należy zapamiętać różnicę między tymi dwoma „szkodnikami” Dieta antycellulitowa Dietę antycellulitową należy traktować jako nasz sposób życia, nie można myśleć w ten sposób „przez miesiąc będę się odchudzać na diecie antycellulitowej i mi wystarczy”. Jest To błędne myślenie. Naszego jadłospisu należy wyeliminować tłuste i ostre potrawy, unikać soli ponieważ sól zatrzymuje wodę. Niestety trzeba zrezygnować z Fast foodów i słodyczy…

Nie można palić oraz pić kawy, a jeśli już ktoś chce pić kawę należy ograniczyć się do maksimum jednej dziennie. Jak w każdej diecie należy jeść małe posiłki, ale często. Około 4-5 razy dziennie, nie należy dopuszczać do sytuacji kiedy czujemy głód. W dietę trzeba wdrożyć takie produkty jak ryż, chude sery, ryby, białe mięso – przyspieszają one przemianę materii. Należy spożywać produkty o wysokiej zawartości odżywczej. Dziennie Należy wypijać minimum 2 litry wody mineralnej, niegazowanej.

Dużo owoców i warzyw – to klucz w diecie. Szybko się wchłaniają, nie zostają z nich nieprzetrawione „odpadki”. Ziemniaki, sałata i pomidory również są wskazane ze względu na to, że zmniejszają obrzęk. Warto również jeść warzywa i owoce moczopędne takie jak truskawki, czereśnie, arbuzy, pietruszka, seler. Produkty zawierające witaminę B – Kiełki zbóż, jajka, drożdże. Picie zielonej herbaty również jest jak najbardziej wskazane.

You might also likeclose