Porto – cudowny zakątek Portugalii

Porto – cudowny zakątek Portugalii

portugalia Porto – cudowny zakątek Portugalii

We współczesnym świecie mamy możliwość podróżowania po całym świecie. Ludzie od zawsze zainteresowani byli odkrywaniem nowych miejsc, poznawaniem nowych ludzi i doznawaniem niezapomnianych przygód. Na Ziemi znajduje się ogrom ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Najczęściej wybieranymi jednak państwami przez turystów są kraje Europy Południowej. Ciepły klimat, łatwy dostęp do morza oraz wiele unikalnych obiektów to atuty tamtego zakątku Ziemi. Nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że turyści tak chętnie kierują się w tamte rejony – zwłaszcza zmęczeni zimą lub niepewną pogodą latem – tam mamy gwarancję gorącego słońca i przyjemnej, ciepłej wody do morskich kąpieli.

Jednym z takich państw jest Portugalia. Tanie bilety lotnicze zachęcają do poznawania tego pięknego miejsca. Jednym z najpopularniejszych kierunków na terenie Portugalii są tanie loty Porto. Miasto to jest drugim, zaraz po Lizbonie, pod względem wielkości w Portugalii. Na jego terenie znajduje się wiele ciekawych obiektów wartych obejrzenia. Moc atrakcji znajdą tam dla siebie zarówno miłośnicy leniwego plażowania, sportów wodnych, jak i zwiedzania i historii.

Tanie loty Porto są bardzo lubiane przez turystów z całej Europy. Miasto to zapewnia doskonałą rozrywkę i odprężenie. W Polsce również turyści często decydują się na podróż do portugalskiego Porto. Loty Warszawa Porto są bardzo rozpowszechnione, a rosnąca wciąż ich popularność sprawia, że turyści mogą znaleźć coraz ciekawsze oferty przewoźników. Wielu Polaków korzysta z nich, by wypocząć na gorących plażach Półwyspu Iberyjskiego.

Porto słynie przede wszystkim ze swoich wyśmienitych win. Będąc w tym mieście grzechem byłoby ominięcie winiarni, w której możemy skosztować tak bardzo cenionych na rynku europejskim win o nazwie takiej samej jak miasto, czyli ‘porto’. Tanie loty Porto dają nam możliwość spróbowania także portugalskiej kuchni, która doskonale komponuje się z tamtejszym winem. Kuchnia portugalska jest unikalna. Bardzo popularne ze względu na szeroki dostęp do Oceanu Atlantyckiego są w Portugalii owoce morza. Smakują zupełnie inaczej, niż w Polsce – to przewaga ich świeżości, pochodzące wprost z połowów, świeże – są niezrównane.

Portugalia to państwo, w którym nie zabraknie nam rozrywki. W Porto znajduje się wiele klubów oraz innych miejsc, w których możemy rozerwać się w gronie znajomych tańcząc do wysmakowanej muzyki. Na brak wrażeń nie mogą narzekać także entuzjaści pięknych budowli. Główną atrakcją turystyczną jest XIV wieczna dzielnica otoczona murami, która została wpisana na listę UNESCO. Centrum Porto skupia w sobie wiele budynków w większości zbudowanych w stylu neoklasycystycznym. Znajduje się tam wiele banków, sklepów oraz innych obiektów użytku publicznego. Architektura miasta, w ujęciu całościowym jest wyjątkowo urokliwa.

Loty Warszawa Porto pozwalają nam także zwiedzić liczne portugalskie muzea. Najpopularniejsze jest Museu de Etnografia e Historia oraz Museu Porto. Możemy zobaczyć tam wiele znaczących dla Portugalii przedmiotów. Do architektury zabytkowej jest zaliczana także 70 metrowa wieża Torre Dos Clerigosm. Atrakcją może być również możliwość zobaczenia panoramy Porto w powyższej wieży. W Porto znajduje się także wiele zabytkowych kościołów i kaplic, które warto zwiedzić. Koniecznie należy się zaopatrzyć w dobry przewodnik, wygodne buty i aparat fotograficzny – nie chcielibyście zabrać sobie możliwości uwiecznienia takiej podróży na pamiątkowych zdjęciach…

Porto jest często nazywane miastem mostów. Spowodowane jest to dużą ilością znajdujących się tam mostów, które tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Style mostów są pomieszane, bowiem niektóre z nich są zbudowane w duchu nowoczesności, inne zaś pochodzą w odległych lat. Dzięki temu miasto jest bardzo oryginalne i niepowtarzalne.

You might also likeclose