Majorka - najpiękniejsza wyspa Hiszpanii

Majorka – najpiękniejsza wyspa Hiszpanii

728x90 Majorka   najpiękniejsza wyspa Hiszpanii

Majorka to jedna z wysp, na której chętnie spędza swój letni wypoczynek duże grono turystów. Jest to jedna z Hiszpańskich wysp ulokowana na Morzu Śródziemnym około osiemdziesięciu kilometrów od wschodniego wybrzeża Hiszpanii.

Majorka jest największą wyspą Balearów. Co roku przybywają na nią tysiące turystów chcących spędzić swój wakacyjny urlop w tym właśnie miejscu.  Majorka jest tak atrakcyjnym miejscem ze względu na długie, piaszczyste plaże, piękne punkty widokowe i cudowne, niebieskie morze. Wycieczki na Majorkę organizują głownie biura podróży w formie zorganizowanych wycieczek.

Możliwy jest także samodzielnie zorganizowany lot na Majorkę. Z Polski oprócz lotów czarterowych nie ma bezpośrednich połączeń z tą hiszpańska wyspą. Istnieje jednak możliwość zorganizowania lotu z przesiadką w Londynie, Madrycie, Berlinie, Brukseli lub wielu innych europejskich miastach. Organizując lot w ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, jednak wiąże się to często z wydłużeniem czasu podróży i niedogodnościami związanymi z oczekiwaniem na lotnisku. Aby znaleźć korzystną ofertę lotu warto śledzić zmiany w cenie lotu na stronach linii lotniczych, szczególnie tanich linii lotniczych, gdzie oferta zmienia się bardzo dynamicznie. Nie powinno być także problemów z zakwaterowaniem na wyspie.

Porównywarka cen busów do Hiszpanii: 

Pokoje na Majorce są dostępne, a wybór jest bardzo duży. Cena pokoju uzależniona jest od standardu danego hotelu, jego lokalizacji i terminu rezerwacji, w sezonie z reguły ceny są wyższe, a pokoje przebrane. Wybierając się większą grupą lub całą rodziną rozważyć można możliwość wynajęcia całego apartamentu wyposażonego nie tylko w sypialnie czy łazienkę, ale także własną kuchnię w pełni przystosowaną do przygotowywania własnych posiłków. Cenowo to rozwiązanie kształtuje się z reguły korzystniej, a dodatkowo dostarcza większej powierzchni. Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku zakupu biletów lotniczych wcześniejsza rezerwacja może oznaczać mniejsze koszty i większy wybór miejsc. Wcześniejsza rezerwacja noclegu jest całkowicie bezpieczna, gdyż serwisy internetowe umożliwiające rezerwację hotelu oferują również opcję bezpłatnego anulowania rezerwacji, nawet na kilka dni przed data planowanego przyjazdu na miejsce odpoczynku. Planując wyjazd warto również zastanowić się wcześniej, co zobaczyć na Majorce. Pozwoli to na zebranie niezbędnych informacji, zebranie przewodników, mapek, rozkładów jazdy komunikacji miejskiej i innych koniecznych danych do bezproblemowego zwiedzania wyspy.

Zwiedzanie Majorki nie powinno dostarczać żadnych problemów, gdyż komunikacja miejska na wyspie jest bardzo dobrze zorganizowana i oznakowana, przez co turyści mogą swobodnie poruszać się zarówno po stolicy jak i po całej wyspie. Majorka oprócz atrakcji licznie przygotowanych dla turystów oferuje także kluby, różnego rodzaju restauracje, puby, kawiarnie i inne, w których turyści mogą odpocząć, zjeść i miło spędzić czas.

You might also likeclose