Kapsztad - miejsca warte zobaczenia

Kapsztad – miejsca warte zobaczenia

Kapsztad – wszystko czego trzeba by spędzić wymarzone wakacje. I to w środku zimy!!! Piaszczyste plaże, klifowe wybrzeża, nowoczesne centrum oraz historyczne dzielnice pełne afrykańskiej kultury i tradycji.

Kapsztad leży w południowo-zachodniej części RPA, nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego.
Piłkarska stolica świata, bo tak nazywany jest teraz Kapsztad, zachwyca urokliwymi miejscami, klimatem, kulturą, historią oraz wyjątkowym połączeniem Wschodu z Zachodem.Wielkie budynki, piaszczyste plaże, stare domki, góry- taka różnorodność w jednym miejscu.

A więc nasuwa się zapewne pytanie co zwiedzić? Gdzie się udać? Co warto zobaczyć?? Tak więc będąc w Kapsztadzie nie można wyjechać stąd nie wybierając się na wycieczkę w Góry stołowe – symbol tego pięknego miasta. Na ich szczyt możemy udać się kolejką liniową. Koszt takiego przejazdu to jakieś 160 ZAR (ok.59zł). Widoki ze szczytu są oszałamiające, więc naprawdę warto się wybrać, lecz jeśli chcemy poczuć trochę dreszczu emocji warto skorzystać z popularnego tu sportu ekstremalnego icon wink Kapsztad   miejsca warte zobaczenia np. opuszczania się na linie ze zbocza. Długość zejścia to 112m. To niemal gratka dla miłośników adrenaliny icon smile Kapsztad   miejsca warte zobaczenia Natomiast dla tych, którzy wolą wygrzewać się w gorącym słońcu, polecamy plaże Camps Bay- najładniejsza plaża w regionie i najczęściej odwiedzana przez surferów.

Po upalnym popołudniu czas na zakupy. Warte polecenia są centra handlowe np. V&A WATER-FRONT, które posiada ok. 400 sklepów z ubraniami, butami, dodatkami oraz biżuterią. Odwiedzić można także jeden z najbardziej znanych targów ulicznych The Old Biscuit Mill. Kupisz tu m.in pamiątki oraz afrykańską biżuterię. Po gorączce zakupów czas aby się rozerwać. Warto wybrać się do Numeru 1 w Kapsztadzie- Klubu Hemisphere, najpopularniejszego miejsca nocnych szaleństw.

Gdzie na wycieczkę??

Plaża Boulders, mozna tu podziwiać pingwiny w ich naturalnym środowisku. Koszt ok. 15 ZAR (ok.5zł),

Koniec świata czyli Przylądek Dobrej Nadziei- półwysep leżący w nizinnym otoczeniu stanowią skaliste wzgórza charakterystycznego powulkanicznego kształtu z Górą Stołową,

Dzielnica Bo-Kaap słynąca z kolorowych ściśle ustawionych jeden przy drugim domków.

You might also likeclose