Inne oblicze Bełchatowa

Inne oblicze Bełchatowa

Bełchatów, niewielkie miasto w województwie południowo-wshodnim, co może zaoferować jej społeczności oraz coraz większej rzeszy turystów ? Z czego słynie i czym przyciąga ?

W mieście tym w roku 1973 ropoczęto budowe odkrywkowej kopalni węgla brunatnego. Od tamtego czasu ów miasto zostało zdominowane olbrzymią ilością napływającej ludności z całego kraju. Jedni w poszukiwaniu lepszego jutra, która wiązało się z dobrą pracą, lepszymi zarobkami. A inni z czystej ciekawości zostawiających dotychczasowe życie za sobą.

Obok kopalni leży ściśle z nią współpracująca elektrownia. I to nie byle jaka elektrownia. Zasila ona bowiem 20% zasobów energetycznych kraju. Łączna siła energii jaka jest pozyskiwana to aż 4440 MW. Wkrótce dojdzie do tego kolejne 848 MV z wybudowanego i najnowszego bloku energetycznego.

Miasto słynie rownież z tego, że posiada największą ilość samochodów przypadających na jednego mieszkańca. Dzieje się tak za sprawą iż 35% ludności to osoby do 35 roku życia. Stąd też powiedzenie „bełchatów miasto ludzi młodych”.

Ciekawostką jest również to, że Bełchatów nie posiada typowego rynku z Ratuszem w środku. Natomiast posiada przepiękny deptak na ulicy Narutowicza, na którym znajdują sie liczne kawiarnie, nowoczesne graffiti, miescja na umieszczanie ogłoszenia bełchatów. Wielu mieszkańców przychodzi tu po to by odpocząć od codziennego zgiełku życia, pobawić się w parku z dziećmi i miło spędzić czas po pracy bądź w weekendy.

Miasto ma do zaoferowania atrakcje nie tylko dla turystów, ale i inwestorów. Powstają tu bowiem nowoczesne budowle i parki zabaw dla dzieci. Dzięki temu miasto prężnie się rozwija.

You might also likeclose