Taniec - jak nauczyć się tańczyć?

Taniec – jak nauczyć się tańczyć?

Ostatnio wielkim zainteresowaniem cieszy się program „Taniec z gwiazdami”. Do tego stopnia, że jego kolejna, jedenasta już edycja wciąż bije rekordy oglądalności. Taniec nigdy jeszcze nie był tak popularną i jednocześnie dochodową dziedziną jak obecnie. Pewnie dlatego jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe szkoły nauki tańca, lepsze i gorsze. Wiele osób chce nauczyć się tańczyć, ale mają obawy czy sobie poradzą i nie staną się pośmiewiskiem. Jednocześnie „gwiazdy” udowadniają w każdej edycji, że każdy może dobrze tańczyć i jest to jedynie kwestia treningu i odpowiedniego nauczyciela. Oto sprawdzone porady, które będą pomocne dla osób marzących o tym, by opanować tę jedyną w swoim rodzaju umiejętność.

Szkoła tańca

Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć pod okiem profesjonalisty, zapisz się do dobrej szkoły tańca. Poszukaj informacji w lokalnej prasie, Internecie, albo popytaj wśród znajomych. Wybierz konkretne miejsce i skorzystaj z lekcji próbnej. Potem, jeśli warunki i poziom będą Ci odpowiadać, zapisz się na cały kurs.

Kasety, płyty, książki…

Jeśli chcesz się uczyć samodzielnie, zaopatrz się w specjalistyczne płyty i poradniki, w których dokładnie wyjaśniono podstawowe kroki najpopularniejszych tańców. Zatem zapoznaj się dokładnie ze szczegółami i ćwicz, ćwicz, ćwicz….

Nie bądź dla siebie zbyt surowy

Kiedy zaczynasz naukę tańca, nie patrz na siebie z negatywnej strony. Nie myśl, że czegoś nie umiesz, czy że Twoje ruchy są nieporadne. Nie przejmuj się, że ktoś może Cię skrytykować, tak naprawdę mało kto zwraca uwagę na innych tańczących. Tańcz zatem, jak chcesz i rób to przede wszystkim dla własnej przyjemności. Jeśli zaczynasz ćwiczyć w domu, na początku nie rób tego przed lustrem, bo pierwsze nieporadne ruchy od razu zniechęcą Cię do dalszych ćwiczeń.

Tańcz w pojedynkę

Jeśli obawiasz się tańca w parze, bo boisz się, że partnerka, bądź partner, zobaczy, że nie poruszasz się zbyt pewnie, to postaw na taniec indywidualny. Obecnie jest to powszechne na każdej imprezie, dyskotece, a nawet weselach. Zawsze znajdą się osoby tańczące w pojedynkę. Tańcząc samemu możesz podpatrywać kroki u innych tańczących. Możesz też się skupić tylko na sobie i bardziej przeżywać taniec.

Na dyskotekę wybieraj się ze znajomymi

Chodź na imprezy w większej grupie, z dobrze znanymi osobami, wtedy będziesz się pewniej czuł, będziesz mniej spięty i będziesz się poruszał w naturalny sposób. Dobrze byłoby, gdyby była to grupa mieszana, wtedy znikną problemy z zaproszeniem do tańca partnera przeciwnej płci.

Wypij trochę na odwagę

Przed pójściem na taneczną imprezę wypij kieliszek wina lub małe piwo. Wtedy się odblokujesz i zaczniesz się dużo lepiej ruszać. Aby tańczyć trzeba się przede wszystkim rozluźnić. Poza tym alkohol wzmocni również Twoją odwagę i chęć do szaleństw na parkiecie. Pamiętaj jednak, aby nie pić za dużo, bo efekt może być przeciwny do zamierzonego. Jeśli prowadzisz samochód, ten sposób oczywiście odpada.

Poszukaj wśród najbliższych nauczyciela

Znajdź w swoim otoczeniu osoby, które umieją i lubią tańczyć, a na pewno z chęcią nauczą Cię podstawowych figur i kroków.

Postaw na rozmowę

Rozmowa w trakcie tańca jest najlepszym sposobem na to, by nie myśleć o wykonywanych ruchach i się odprężyć. Zatem, jeśli tylko nie za głośna muzyka na to pozwoli, rozmawiaj na tematy, w których czujesz się pewnie. Oczywiście nie wszyscy lubią rozmawiać w trakcie tańca, zwłaszcza podczas nauki trudniejszych kroków. Jeśli Twój partner należy do takich osób – musisz skorzystać z innych sposobów.

You might also likeclose