Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony?

Każdy kierowca powinien wiedzieć, jak najlepiej dbać o swój samochód. Dotyczy to także – a nawet przede wszystkim – opon. W kontekście ich pielęgnacji bardzo istotne jest przechowywanie. Dobre wywiązanie się z tego zadania zapewnia im trwałość, a Tobie radość z jazdy i oszczędność pieniędzy.

Do zmiany opon przyczynia się fakt, że coraz częściej stosuje się ogumienie sezonowe, czyli tzw. opony letnie i zimowe. Kiedy przychodzi odpowiednia pora, należy je zamienić. W tym momencie pojawia się pytanie, dotyczące tego, gdzie i jak przechowywać opony, które będą musiały poczekać na swoją kolej. Najlepszym, lecz zarazem najdroższym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy wulkanizatorów, którzy oferują tego typu usługi. Niemniej jednak nie jest to jedyne wyjście.

Nieużywane opony można bowiem równie dobrze przechowywać w specjalnie wydzielonym do tego miejscu, czyli np. w garażu lub w piwnicy. Trzeba przy tym pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, które istotnie wpływają na stan ogumienia. Przy wygospodarowywaniu miejsca należy mieć na uwadze, aby opony nie znajdowały się w pobliżu różnego rodzaju rozpuszczalników, chemikaliów bądź produktów wytworzonych na bazie ropy.

Duży wpływ na stan ogumienia ma również temperatura panująca w wyznaczonym do przechowywania pomieszczeniu i oświetlenie, jakie się w nim znajduje. Takie pomieszczenie powinno być w miarę chłodne i nienarażone na promieniowanie słoneczne.

Jeśli chodzi o rozmieszczenie opon, powinno się je zawiesić na specjalnych hakach bądź obręczach. Można również składować ogumienie jedno na drugim, lecz trzeba mieć na uwadze, aby. zmieniać je między sobą, tzn. co jakiś czas przekładać na górę te, które znajdują się pod spodem. Tego typu praktyki przeciwdziałają odkształcaniu się opon.

Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, można być pewnym zarówno bezpieczeństwa, jak i radości podczas jazdy, które przez długie lata zapewni nam dobrze przechowywane opony.

You might also likeclose