Jak poradzić sobie z kacem?

Jak poradzić sobie z kacem?

Nawet najlepsze przyjęcie, spędzone w zaufanym i ciekawym gronie może zepsuć nieprzyjemny ból głowy mocno odczuwany następnego dnia. Dlatego warto pamiętać, żeby się przed nim zabezpieczyć, używając do tego sprawdzonych – bądź nie – metod.

Ten artykuł postara się przybliżać różnorodne sposoby na pozbycie się, złagodzenie lub uniknięcie kaca.

Chcąc uniknąć niezwykle uciążliwego bólu głowy, który nie pozwala na jakiekolwiek działanie, należy zacząć mu zapobiegać jeszcze przed spożyciem będących jego przyczyną napojów wyskokowych. Tak więc zanim wyjdzie się na przyjęcie, warto zjeść pożywny posiłek i napić się dużej ilości wody. Pomocne jest uzupełnienie witam poprzez napój musujący (bynajmniej nie szampan), tabletkę lub owoc. Można wypić szklankę mleka, które jest bogate w zdrowe tłuszcze.
Jeśli już znajdziemy się na imprezie, zbawienne dla naszego samopoczucia następnego ranka będzie regularne picie stosunkowo dużej ilości wody mineralnej. Dzięki temu zapobiegnie się niedoborowi wody w organizmie. Truizmem jest twierdzenie, że najlepiej pić w małych ilościach, niemniej jednak optymalny odstęp czasowy między drinkami to godzina.
Bardzo złym pomysłem jest mieszanie różnych alkoholi – kac-gigant gwarantowany. Przy wyborze trunku warto mieć także na uwadze jego odcień. Białe alkohole, takie jak wino, wódka czy piwo mniej sprzyjają kacowi niż ciemniejsze napoje. Popijając drinki, warto to robić jakimś bogatym w witaminy, gęstym sokiem. Stanowczo odradzane jest popijanie alkoholu napojami gazowanymi.
Po skończonym przyjęciu, kładąc się do łóżka, warto spożyć witaminy i tabletkę na ból głowy wraz kilkoma szklankami wody. Dostarczymy tym samym organizmowi niezbędnych minerałów, tak potrzebnych do walki z kacem.
Jeśli już jednak obudziliśmy się z potężnym bólem głowy – no cóż, organizmowi trzeba dostarczyć jak najwięcej witamin i wody – dobre mogą być zarówno różne soki (jabłkowy, pomarańczowy), kefiry, żurki a nawet rosół…

Wszystkie wyżej wymienione uwagi są bardzo pomocne w walce z bólem głowy odczuwalnym następnego dnia po spożyciu dużej ilości alkoholu, jednak żadna z nich nie zapewnia stuprocentowej pewności powodzenia. To może zagwarantować jedynie całkowita wstrzemięźliwość od alkoholu lub silna wola imprezowicza…

You might also likeclose