Długi weekend - pomysły na udany wypoczynek

Długi weekend – pomysły na udany wypoczynek

Wakacje się skończyły i trzeba czekać cały rok, żeby szef bez gderania znowu wypuścił Cię na urlop? Nic podobnego . Na szczęście w Polsce istnieje jeszcze coś takiego jak- długi weekend. Te kilka wolnych dni z pewnością pomoże Ci złapać drugi oddech. Jak najlepiej je wykorzystać, nie rujnując zarazem swojego budżetu? Przedstawiamy sprawdzone pomysły na udany wypoczynek:

1. Tanio latamy – Londyn, Wenecja, Paryż. Jeszcze nigdy zwiedzanie Europy nie było tak tanie. Jeżeli w odpowiednim momencie zarezerwujemy bilet za kilkadziesiąt złotych możemy odwiedzić, którąś ze stolic europejskich.

2. Majówka na działce – wypad z kilkoma przyjaciółmi z dala od miejskiego gwaru. Codzienne ogniska z kiełbaskami wieczorem, w dzień gra w siatkówkę i podchody. Gwarantowana pełna regeneracja i powrót do pracy z masą pozytywnej energii.

3. Kulturalnie – warto nadrobić zaległości. Pracując często nie mamy czasu na odwiedzenie kina, teatru, opery. Długi weekend wydaje się świetną okazją, żeby to naprawić.

4. Literacko – ile książek, które chcieliśmy przeczytać, odłożyliśmy na półkę, bo nie mieliśmy na to czasu. Długi weekend to idealny czas, aby do nich wrócić. Najlepiej wziąć je do parku lub kawiarnianego ogródka.

5. Plener fotograficzny – na wiosnę często organizowane są plenery fotograficzne, można podszkolić warsztat i wrócić z kolekcją zdjęć, którymi zadziwimy znajomych.

6. Odnowa biologiczna – coś nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Wizyta w hotelu ze spa i sauną zregeneruje nasz organizm.

7. Miasto nieznane – możesz wykorzystać ten czas na zgłębienie nieznanej historii twojej miejscowości. Z pewnością jest pełna tajemnic i zakątków, o których jeszcze nie wiesz.

8. Odwiedź rodzinę – na pewno masz kuzynów, ciotki czy nawet własną babcię nie widzianych od wieków, ponieważ nigdy nie masz czasu aby ich odwiedzić lub zaprosić do siebie. Może warto by było odświeżyć więzi rodzinne, z pewnością nie braknie tematów do rozmów..

9. Sportowo – rano basen, po południu siłownia, wieczorem piłka nożna. A może masz ochotę spróbować czegoś nowego np. gry w kręgle lub w bilard.

10. Imprezowo i bez kaca – najprostsze rozwiązanie, ale i najczęściej wybierane. Na pewno coś dla ducha, niekoniecznie dla ciała. Tylko nie przesadź!

You might also likeclose