Czego unikać na plaży?

Czego unikać na plaży?

Chociaż za oknem jeszcze ciemno i zimno, wielu z nas wybiega już myślami w przyszłość. Marzymy o ciepłych i długich dniach, upragnionym urlopie z dala od miejskiej dżungli, a kobiety wyobrażają sobie swoje letnie i plażowe kreacje oraz wrażenie jakie wywrą na mężczyznach.

Nawet dziecko dziś wie, że słońce w nadmiarze szkodzi i jest odpowiedzialne za szereg problemów ze skórą. Dlatego nikogo nie dziwi dziś wysoki filtr nakładany systematycznie na skórę, niezależnie od tego jaką mamy karnację oraz czy jesteśmy już opaleni czy nie. Bezwzględnie należy unikać przebywania w pełnym słońcu bez ochrony przeciwsłonecznej.

Pełen makijaż nie sprawdza się na plaży. Lepiej zrezygnować z podkładu i pudru. Pod wpływem słońca i wody będzie po prostu spływał nam z twarzy, a dodatkowo mogą pojawić się reakcje alergiczne oraz niechciane wypryski. Jeśli już nie wyobrażamy sobie siebie bez wytuszowanych rzęs, warto zainwestować w wodoodporny tusz. Nie rozmaże się w wyniku zetknięcia z wodą.

Fruzura na plażę powinna sprawiać wrażenie lekkości i naturalności. Nadmiernie wystylizowane włosy będą wyglądać śmiesznie, dodatkowo trzeba cały czas uważać, żeby jej nie popsuć i jak tu się zrelaksować?

Każdy dziś wie, że kostium kąpielowy powinien być dopasowany do sylwetki, tuszować jej mankamenty i podkreślać atuty. Należy jednak zwrócić uwagę na wszelkie metalowe wstawki, które bezpośrednio dotykają do skóry, ponieważ takie elementy bardzo szybko się nagrzewaja i mogą wręcz poparzyć nam skórę. To samo dotyczy metalowej biżuterii, z którą zresztą należy uważać na plaży. Na pewno wygląda ona efektownie i świetnie uzupełnia plażowy strój, ale głównie w katalogu. W rzeczywistości bransoletki czy zawieszki są mało praktyczne i będą po prostu nam przeszkadzać. Natomiast droga, wieczorowa srebrna biżuteria będzie wręcz nie na miejscu – łatwo wtedy popaść w śmieszność, a tego każdy chce uniknąć. Dodatkowo, srebrne kolczyki czy naszyjnik mogą się szybko zniszczyć pod wpływem ostrego słońca czy słonej wody.

Bransoletka z mosiądzu z charmsamiSkórzana bransoletka z kryształkami

Przed wyjściem ma słońce nie używajmy dezodorantów, perfum i wszystkich kosmetyków, które zawierają alkohol, w tym również lakiery do włosów, gdyż mogą pozostawić pamiątkę w postaci przebarwień, wyprysków lub spowodować reakcje alergiczne w zetknięciu ze słońcem.

Bardzo ważna jest ochrona głowy przed promieniowaniem słonecznym. Plaża nie jest miejscem, gdzie można bez obaw paradować z odsłoniętą głową. Odpowiednie nakrycie głowy pomoże nam uniknąć niebezpieczeństwa udaru słonecznego.

Ostatnia rzecz, która niby wydaje się oczywista – wysokie obcasy. Co prawda nic tak wspaniale nie eksponuje kobiecych nóg jak dodatkowe centymetry, ale brodząc w nich po piasku nie uzyskamy tego efektu. Możemy co najwyżej narazić się na śmieszność. A poza tym, naprawdę nie jest to wygodne i trudno rozkoszować się wtedy wakacjami.

You might also likeclose