Co zrobić ze starymi grami?

Co zrobić ze starymi grami?

Zbliża się zmiana generacji konsoli, wielu graczy porzuci wysłużony PS3 lub Xbox 360, na rzecz nowego, wymarzonego sprzętu. Pozostanie jednak problem co zrobić ze starymi tytułami, które często setkami zalegają na półkach.

Podobnie jak było to w przypadku wejścia na rynek PS3, wątpliwym jest by Sony zdecydowała się na kompatybilność starych gier z nowym sprzętem. Znowu pójdą tłumaczenia, że to niepotrzebne działanie, bo korzysta z tej formy tylko ułamek procenta graczy. To oczywista nieprawda, nawet jak korzysta ich niewiele, to prawdziwym powodem jest możliwość odrestaurowania starszych gier i sprzedawania ich w wersji HD (np. God of War 1 i 2). Dla kolekcjonerów pozostanie więc wybór, pomiędzy zostawieniem starego sprzętu, który mogliby odsprzedać z zyskiem. Bądź całkowite pozbycie się nieużytecznej kolekcji.

Warto przy tym zauważyć, że niezależnie od naszego wyboru problem będzie z grami w formie digital. Przy pozbyciu się starej konsoli pozostaniemy na łasce producentów, którzy trzymają ją na swoich serwerach. Oczywiście grę będzie można pobrać ponowni, jednak mało prawdopodobne by na nowych konsolach działały, więc

Rozwiązaniem dla graczy nieodczuwających sentymentu względem swojej kolekcji dobrym rozwiązaniem jest wymiana gier. Powstały już specjalne platformy, gdzie wystawiając swoje tytuły można swobodnie dogadywać się z innymi graczami co do możliwości zamiany. W ten sposób można zarobić, lub zdobyć inne gry.

Producenci dążą jednak do ograniczenia takich praktyk, które rzekomo im szkodzą. Niektóre firmy, choćby Crytek oponują za przypisywaniem gry do jednego konta, tak by nawet w wersji pudełkowej nie było możliwe pożyczenie/sprzedanie/wymienienie jej. Jak widać rynkiem ciągle rządzi optyka zysku natychmiastowego, a rzekome społeczności wokół produktu zaczynają służyć do ściślejszego kontrolowania sprzedaży.

You might also likeclose