Co wybrać na wesele - DJ-a czy zespół?

Co wybrać na wesele – DJ-a czy zespół?

Dzień ślubu dla młodej pary jest jednym z najważniejszych w życiu, dlatego ważne jest, aby wspomnienia z nim związane były jak najlepsze. Aby rzeczywiście tak było, wszystko pod względem organizacyjnym musi być dopięte na ostatni guzik. Dlatego też przyszłe małżeństwo zaczyna planowanie własnej ceremonii z dużym wyprzedzeniem, aby udało im się zarezerwować najlepszą salę, znanego kucharza, czy też profesjonalnego fotografa.

Prawda jest jednak taka, że goście przychodzą na weselę przede wszystkim po to, aby wyszaleć się na parkiecie. Większość z nas uwielbia tańczyć, jednak w wirze codziennych obowiązków – zarówno tych zawodowych, jak i domowych – rzadko kiedy mamy czas na tego typu przyjemności. Wesele jest więc jedną z nielicznych okazji, która nam to umożliwia. Dlatego jednym z głównych zadań pary młodej jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania w kwestii oprawy muzycznej. Przez wiele lat brano pod uwagę głównie wszelkiego typu orkiestry i zespoły muzyczne, w ostatnim czasie dość pożądaną alternatywą stał się natomiast DJ na wesele. Coraz mniejszą wagę przywiązujemy bowiem do tradycji, coraz większą natomiast do jakości świadczonych usług oraz oczywiście ich ceny. Każdy wie, że z zespołami bywa różnie. Te naprawdę dobre albo są zarezerwowane ze sporym wyprzedzeniem, albo też cenią się ponad nasze możliwości finansowe. Wybór zespołu w ciemno też nie zawsze dobrze się kończy, a nikt nie chce mieć przecież na swoim przyjęciu fałszujących wokalistów. Jeśli natomiast wybierzemy usługi, które oferuje nam DJ, możemy całkowicie takie sytuacje wykluczyć. Panuje tutaj prawdziwa dowolność repertuaru – możemy mieć swoje pomysły, kaprysy, wytyczne i zastrzeżenia.

W przypadku zespołów nie możemy w ten sposób wybrzydzać, bowiem często mają one swoją wyłączną listę piosenek, które wykonują. Jeśli uwzględnić dodatkowo kwestie finansowe, to tutaj również DJ wyłania się na pozycję lidera. W przyzwoitej kwocie będziemy mieć nie tylko oprawę muzyczną, ale także i świetlną, a także konferansjera, który doskonale zachęci gości do wspólnej zabawy.

You might also likeclose