Instruktorzy nauki jazdy w Wielkiej Brytanii

Instruktorzy nauki jazdy w Wielkiej Brytanii

Nie wszyscy wiedzą, że zdobycie prawa jazdy w Wielkiej Brytanii jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze niż w Polsce. Warto więc pouczyć się testów oraz nauki jazdy, a następnie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy w UK. Jednak w Anglii obowiązuje ruch lewostronny, co może przysporzyć problemów nie jednemu Europejczykowi. Aby zapobiec wszelkim kolizjom bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających już dokument prawa jazdy jest skorzystanie z dodatkowych lekcji nauki jazdy po brytyjskich drogach.

Nauka jazdy w Anglii może odbywać się nieodpłatnie pod okiem osoby, która ukończyła 21 rok życia i posiada od co najmniej 3 lat prawo jazdy wydane w Wielkiej Brytanii lub w jednym z krajów Unii Europejskiej. Może to być znajomy lub osoba z rodziny. Na wyspach prawo do pobierania opłaty za naukę jazdy posiada jedynie osoba, która jest zarejestrowana jako instruktor jazdy. Jeżeli tak nie jest, taka sytuacja stanowi przestępstwo – należy uważać na nielegalnych instruktorów.

Każdy instruktor jazdy musi odbyć cykl specjalistycznym szkoleń, a następnie zdać odpowiednie egzaminy. Co jakiś czas ich wiedza poddawana jest weryfikacji. Warto szkolić się pod okiem instruktorów, ponieważ są oni objęci specjalnym ubezpieczeniem. Dlatego też nie w razie jakiejkolwiek stłuczki nie mamy żadnych problemów. Inaczej jest w przypadku osób nie posiadających uprawnień instruktorskich. Dzięki nauce u profesjonalistów będziemy mieć pewność, że dobrze zostaniemy przygotowani do egzaminu na prawo jazdy zgodnie z zasadami brytyjskiego kodeksu drogowego.

Sprawdzić czy instruktor do którego się dostaliśmy nie jest oszustem można na dwa sposoby. Pierwsze z nich to jest sprawdzenie czy na samochodzie instruktora znajduje się naklejka na szybie z oznaczeniem PDI lub ADI. Osoby z oznaczeniem Potential Driving Instructor to licencjonowani instruktorzy, którzy posiadają uprawnienia do prowadzenia szkoleń, ale nie zdali jeszcze ostatniego egzaminy. Takie uprawnienie wydawane jest zazwyczaj na 6 miesięcy, w ciągu których muszą zdać ostatni egzamin.  Oznaczenie Approved Driving Instructor posiadają licencjonowani i w pełni wykwalifikowani instruktorzy. Ich wiedza i umiejętności są regularnie sprawdzane przez DSA.

You might also likeclose