Czym jest kalendarz księżycowy?

Czym jest kalendarz księżycowy?

Kalendarze ułatwiają nam organizację dnia, pomagają uporządkować sprawy i podzielić je na te, które są pilne, i te na których załatwienie mamy jeszcze czas. Bywa tak, że posiadamy kilka kalendarzy np. jeden mniejszy w torbie, który zawsze jest z nami, na biurku kolejny, by w razie potrzeby spojrzeć i zaplanować coś. Dużą popularnością cieszą się kalendarze reklamowe, dzięki którym firmy mają możliwość promowania swoich produktów czy usług. Rodzaje i formy kalendarzy są bardzo bogate – wymieniać można by długo. Z ich dostępnością nie ma oczywiście kłopotu. Oprócz tradycyjnych zakupów w sklepie, kalendarz możemy zamówić również przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. kalendarze i za chwilę pojawi się nam cała lista miejsc i firm, w których możemy je nabyć. Wydaje się, że kalendarz to taka całkiem powszechna, zwykła rzecz. Jednak nie do końca tak jest.

Dla wielu ciekawostką będzie, iż istnieje coś takiego, jak kalendarz księżycowy. Magicznie brzmi i taki też właśnie jest. Oparty jest na fazach Księżyca. Obecnie w niektórych miejscach na Ziemi nadal niektóre święta wyznacza się fazami Księżyca np. narodziny Buddy w Azji. Od wieków ludzie wierzą, że Księżyc ingeruje w życie człowieka. Wpływa on na nasze samopoczucie, zdrowie, miłość, podobno także na codzienne sukcesy i porażki. Jego wpływ wykorzystują astrologowie podczas opracowywania horoskopu księżycowego. Kiedy Księżyc może nam pomóc w codziennym życiu, a kiedy zaszkodzić? Są różne teorie, nie wiadomo jednak na ile prawdziwe. Oto kilka ciekawostek.

Podobno, by pranie było bielsze należy je robić, kiedy Księżyc jest w znakach żywiołu wody, czyli Raku, Skorpionie i Rybach. Kolory zachowają wtedy swoje intensywne odcienie. Z kolei porządki najlepiej robić w porze wiosennej. Tym bardziej jeśli odbywać się one będą w znakach powietrznych, czyli Wodniku, Wadze i Bliźniętach. Księżyc dobrze działa na próby porządków w domu. Mycie okien najlepiej zaplanować na czas panowania Księżyca w znakach takich jak: Rak, Ryba czy Skorpion, szyby będą idealnie czyste i pozbawione smug. Jeśli chcemy przewietrzyć pościel, zróbmy to kiedy Księżyc znajduje się w znakach powietrza i ognia- Wadze, Baranie, Wodniku, Lwie, Pannie czy Koziorożcu. Pościel będzie wtedy ładnie pachniała, będzie świeża i uchronimy ją przed molami.

Malowanie ścian najlepiej zaplanować na czas, kiedy ubywa Księżyca. Unikać należy znaku Lwa, gdyż wtedy farba może odpryskiwać ze ścian. Księżyc może nam również pomóc w wycieczkowych planach. Pogoda oczywiście bywa różna i nieprzewidywalna, dni które teoretycznie powinny być ciepłe mogą okazać się chłodne. Mimo tego według zasady dni ciepła są kiedy Księżyc znajduje się w znakach ognia czyli w Strzelcu, Lwie i Baranie. Zimne dni przypadają na znaki Panny, Byka i Koziorożca.

Nie bez znaczenia pozostaje wpływ Księżyca na naszą urodę i wykonywane zabiegi. Jeśli chcemy ściąć włosy najlepiej zrobić to w znaku Lwa. Dla pielęgnacji paznokci warto wybrać znak Koziorożca. W fazie przybywającego Księżyca zaleca się masaże relaksacyjne. Natomiast limfatyczne masaże w czasie kiedy Księżyca ubywa. Wtedy to też skuteczniejsze są diety odchudzające.

Czy to są tylko bajki i wymysły ludzi, czy może jest to prawda trudno powiedzieć. Jedni pewnie wyśmieją te teorie i uznają, że tylko wróżki mogą w to wierzyć, a inni będą starali się żyć właśnie zgodnie z fazami Księżyca. Może warto samemu się przekonać czy kryje się w tym magicznym wpływie Księżyca choć ziarenko prawdy. Jeśli ma to nam ułatwić życie z pewnością nie zaszkodzi zastosować się do tych zasad i ocenić na ile są one wartościowe. Jak widać kalendarze oprócz tego, że wskazują nam jaki mamy dzień mogą także przyjąć inne rolę. Dzięki kalendarzowi księżycowemu możemy zaplanować czas i na sprzątanie i na zabiegi, które korzystnie wpłyną na naszą urodę i zdrowie. Przekonajmy się zatem sami na ile Księżyc może wpłynąć na nasze codzienne życie. Może uznamy, że warto zaufać nie tylko własnej intuicji, ale także Księżycowi?

You might also likeclose