Czy warto zasięgać korepetycji?

Czy warto zasięgać korepetycji?

Douczanie, nadrabianie zaległości, korepetycje. Chyba każdy z nas to pamięta z czasów szkoły. Sama doskonale pamiętam, jak przymuszana przez rodziców, uczęszczałam na dodatkowe zajęcia z matematyki. W czasie gdy miałam przygotowania do egzaminu kończącego szkołę podstawową. Matematyki wówczas nienawidziłam i wyjątkowo trudno sobie ją przyswajałam. Zupełnie odwrotnie niż teraz, ale to już inna sprawa.

W tamtym czasie było to coś bardzo wstydliwego. W szkole nikt się nie przyznawał do tego, że musi nadrobić materiał, douczyć się z jakiegoś zakresu materiału.

Zaskakujące jest więc to, jak bardzo zmieniło się postrzeganie takich dodatkowych lekcji. W chwili obecnej dzieci z przyjemnością uczęszczają na korepetycje z angielskiego, włoskiego a nawet łaciny. Z biegiem czasu nastał kult nauki. Przez co dodatkowe lekcje są postrzegane jako przyjemność, a nawet moda.

Bez problemu znajdziemy osoby chętne do nauczania nas czy naszych dzieci w praktycznie każdej dziedzinie. Zaczynając od matematyki poprzez języki, na tańcu kończąc. Internet i łatwość wyszukania nawet najbardziej oryginalnej informacji sprawia, że w chwilę dotrzemy do korepetytora. Trudno w to uwierzyć? Zróbmy zatem mały test. Proszę w wyszukiwarkę wpisać „korepetycje Warszawa”. I w mgnieniu oka otrzymujemy multum ofert nauczania.

Jak wiadomo człowiek uczy się całe życie, więc nie marnujmy więcej czasu przed telewizorem. Zadbajmy o swoją przyszłość, zadbajmy o przyszłość naszych dzieci. To jest czas nauki, czas inwestycji w siebie.

You might also likeclose