Uwaga na kursy masażu

Uwaga na kursy masażu

Podawano ostatnio w serwisie wiadomości, na jednym z kanałów telewizyjnych, że należy uważać na tak zwanych domokrążców. Są to często nie tyle akwizytorzy (wpuszczenie akwizytora do domu jeszcze nie jest wielkim dramatem, najwyżej sprzeda nam produkt dwa razy drożej niż jest on warty w istocie), co po prostu zwyczajni oszuści, ostatnimi czasy namawiający ludzi na kursy masażu.

Informacja ta poparta była przykładem jednej z kobiet, która padła ofiarą tego typu naciągaczy. Opowiadała ona, że w jej okolicy po mieszkaniach chodzili młodzi ludzie, oferując w atrakcyjnej cenie różne zabiegi rehabilitacyjne oraz kursy masażu. Oferta była dość ciekawa, a przy tym dużym udogodnieniem było to, że oferowano możliwość zapłaty w ratach.

Warunkiem uczestnictwa w zabiegach jak i zapisania się na kursy masażu była natychmiastowa wpłata w wysokości stu złotych, którą uiszczało się od ręki, u tegoż przedstawiciela. Wystawiał on potwierdzenie wpłaty, z pieczątką i podpisem. Wyglądało to wszystko wiarygodnie, na pieczątce widniał napis: Centrum Usług Medycznych i Rehabilitacyjnych.

Po dokonaniu wpłaty przedstawiciel obiecywał przesłać pocztą lub mailem informację o najbliższym zabiegu albo szkoleniu. Oczywiście przedstawiciel przepadał z pieniędzmi jak kamień w wodę a żadna informacja nigdy do nikogo nie dotarła. Policja wszczęła dochodzenie, szacuje się, że w ten sposób mogło zostać oszukanych około miliona osób!! To niewiarygodne, jak naiwni potrafią być ludzie. Wystarczy dobrze zareklamować usługę, pokazać jakiś fikcyjny dokument z pierwszą lepszą pieczątką i większość niestety uwierzy wtedy we wszystko. Podejrzewam również, że złodzieje ci nigdy nie zostaną schwytani, pewnie odpoczywają teraz pod palmami i śmieją się z ludzkiej naiwności.

You might also likeclose