Pomysł na prezent na komunię

Pomysł na prezent na komunię

Pierwsza komunia dla dziecka powinna by ć czasem przede wszystkim przygotowania duchowego do prawdziwego zaistnienia we wspólnocie kościoła – obecnie jednak staje się coraz bardziej komercyjnym świętem czy też zwykłą okazją do podarowania dziecku kilku drogich prezentów i do spotkania rodzinnego. Jaki powinien być twój pomysł na prezent? I co kupić dziecku na pierwszą komunię, aby było to prezent trafiony?

Prezent powinien być dopasowany do tego, kim jesteśmy dla dziecka, które obdarowujemy. W przypadku, kiedy jesteśmy rodzicami chrzestnymi, warto zastanowić się wraz z drugim rodzicem chrzestnym oraz z rodzicami dziecka nad prezentem dla niego; niegdyś był to rower, obecnie w modzie są najróżniejsze inne prezenty.

Trzeba dobrze i dokładnie zastanowić się nad tym, co kupimy dziecku – kupowanie bowiem, jak to jest obecnie w modzie, Playstation albo laptopa może je odciągnąć od nauki i zajęć dodatkowych oraz jakiejkolwiek aktywności fizycznej, stąd najlepiej skupić się na prezentach dla dziecka korzystnych, a zarazem interesujących.

Dla tych dzieci, które mają określone pasje, na pewno przyda się coś z nimi związanego – na przykład sprzęt do grania dla małych muzyków czy strój do tańca dla dzieci tańczących w zespołach tanecznych. Jeśli stanowimy dalszą lub bliższą rodzinę dziecka, dobrze jest poradzić się rodziców odnośnie tego, czego dziecko najbardziej w danej chwili potrzebuje.

Niektórzy rodzice zamiast prezentów rzeczowych preferują na przykład pieniądze, za które dziecko same może wybrać sobie prezent, który chciałoby dostać. Jest to rozwiązanie dobre, o ile rodzice są rozsądni. Nie należy zapominać również o prezentach starodawnych, których tradycja jest większa – na przykład o złotym medaliku i łańcuszku, albo złotych kolczykach, które kupowane zazwyczaj są przez dziadków albo chrzestnych, a także kartkach pamiątkowych z pierwszej komunii, własnej Biblii itd.

Ważne jest, aby prezent nie był zwykłą zabawką dla dziecka, ale oznaczał dla niego coś więcej – wtedy możemy mieć pewność, że dziecko odpowiednio przeżywa sam dzień komunijny. Dla niektórych dzieci ciekawym prezentem może być na przykład wizyta w ZOO, w którym dotąd nigdy nie były – jest to dobre rozwiązanie, jeśli pogoda dopisuje, zaś goście wyrażają ochotę na takie wyjście.

You might also likeclose