Na czym polega fotografia ciążowa?

Na czym polega fotografia ciążowa?

Ciąża to już nie jest temat tabu więc nic nie stoi na przeszkodzie aby fotografować poszczególnych faz ciąży. Według wielu kobiety w ciąży mają więcej seksapilu i uroku. Aby sfotografować te chwile możemy wynająć profesjonalistę a jest coraz więcej takich ale równie dobrze można spróbować zrobić sesję sami.

Od czego zacząć? Przede wszystkim trzeba dobrze przemyśleć każdy detal aby zdjęcia były niesamowite. Jest na to trochę czasu ponieważ zazwyczaj najpiękniej brzuszek prezentuje się w połowie siódmego miesiąca. Kobiety które dostają krągłości późną wiosną lub latem, mają większe pole manewru w wyborze miejsca w którym chcą być sfotografowane, ponieważ mogą zdecydować się na sesję w plenerze. Przykładowo sesja plenerowa może odbyć się na polu kwitnącego rzepaku, w lesie, na łące lub na plaży. Oczywiście sesja zdjęciowe w mieszkaniu też może być wyjątkowa wystarczy odrobina kreatywności.

Pierwszym krokiem w zorganizowaniu sesji ciążowej jest poszukanie pomysłu i zaplanowanie stylizacji. Opcji jest wiele między innymi sesja tematyczna z ciekawym wystrojem czy też po prostu naturalne spontaniczne ujęcia. Należy zwrócić uwagę na to by odpowiednio dobrać ubrania. Najlepsze będą obcisłe bluzki, rozpinane sweterki, sukienki, tuniki czy też męskie koszule. Zdecydowanie należy unikać ubrań: odciętych pod biustem,  uszytych z grubej tkaniny, zbyt luźnych, wzorzystych.

Bardziej otwarte i śmiałe kobiety mogą się skusić na sesję ciążową w półnegliżu. Przy takich fotografiach można pomyśleć o dodatkach takich jak pęk świeżych kwiatów trzymanych z wdziękiem pod brzuszkiem lub atrakcyjna bielizna. Ciekawą opcją jest również zwiewna tkanina oplatająca piersi. Przy sesji ciążowej fajnie sprawdzają się rekwizyty w stylu retro między innymi zegar odmierzający czas do porodu, czy też drewniane klocki lub kapelusze.

You might also likeclose