Jakie buty dziecięce wybrać dla przedszkolaka?

Jakie buty dziecięce wybrać dla przedszkolaka?

Zastanawiało mnie ostatnio, jak radzą sobie inne mamy przy wyborze odpowiednich butów dla dzieci. Teoretycznie to łatwa sprawa, ponieważ wystarczyłoby wejść do pierwszego lepszego centrum handlowego i znaleźć coś, co pasuje na stopę dziecka.

Kiedyś z takim pomysłem wyskoczyłam przy mojej teściowej. Boże, jak mnie momentalnie zakrzyczała! „Buty dziecięce trzeba kupować w zależności od stópki dziecka, a nie jak popadnie!” mówiła, energicznie machając rękoma. Chyba jeszcze nie jestem zbyt rozgarniętą ciocią, skoro nie wydawało mi się to problemem.
Jakie cechy muszę mieć buty dziecięce?

Zaczęłam z teściową wyliczać wszystkie elementy, jakie musi posiadać dobre obuwie dziecięce. Wyszło tego sporo, lecz po podsumowaniu późniejszym skróciłyśmy listę do zaledwie kilku punktów:

Buty dziecięce muszą spełniać normy lekarzy ortopedów
But musi być wykonany z naturalnych materiałów (nie dotyczy kaloszy)
Obuwie powinno nie posiadać żadnych ostrych krawędzi na szwach wewnątrz
Dobrze, gdyby było przewiewne i lekkie

Jeśli bucik dziecięcy spełni większość z tych cech, to najprawdopodobniej będzie kosztował fortunę. Niestety, ale prawda jest taka, że większość butów dla dzieci jest robiona na bazie jednego kopyta, a następnie jedynie stosuje się różne kolory, aby dzieci cieszyły się z nich.

buty dziecięce

Dobry producent dostarczający buty dziecięce zapewni, że jego towary będą spełniały normy lekarskie, najlepiej Instytutu Matki i Dziecka. Ta organizacja od wielu lat wyznacza produkty i towary, jakie spełniają normy lekarskie dotyczące zdrowia dzieci oraz matek w ciąży.

Jeśli but, jaki kupimy dla naszego dziecka (albo mojego siostrzeńca w tym przypadku) będzie posiadał tego rodzaju atest, to możemy spać spokojnie.
Materiały dla obuwia dziecięcego

Drugim czynnikiem, jaki powinien każdy rodzic brać pod uwagę, gdy stara się znaleźć buty dziecięce dla swojej pociechy, jest przede wszystkim materiał, z jakiego wykonano obuwie.

Nie ma co ukrywać, że skóra naturalna dalej jest najlepszym materiałem, jaki spełnia wymagania każdej stopy co do przepuszczalności powietrza czy odporności na warunki atmosferyczne. Kompromis między tymi czynnikami sprawia, że buty dla dzieci będą w większości przypadków doskonale sprawdzać się na jego stopie.

You might also likeclose