Jak być kreatywną mamą?

Jak być kreatywną mamą?

Wielu ludzi zdecydowanie lubi przedmioty unikalne, a posiadanie przedmiotu, którego nikt na świecie nie posiada daje im ogromną radość. Często upodobanie takie niepotrzebnie łączy się z ogromnymi nakładami finansowymi, choć wiele unikatowych rzeczy można nie tylko zdobyć za grosze, a nawet zrobić samemu.

Wszystko zależy od kreatywności, pomysłu oraz tak naprawdę, przede wszystkim dobrych chęci i nieco wolnego czasu. Niektóre mamy bez zastanowienia kupują dla swoich pociech ubrana w sieciowych sklepach, nie przywiązując zupełnie wagi do tego, że ubranka te nosi większość dzieci.

Kreatywna mama, nie będzie szukać drogich designerskich ubrań, ale będzie potrafiła wykonać je sama. Wbrew pozorom, jest to bardzo łatwe. Wystarczy np. kupić podstawową, jasną, dobrą gatunkową koszulkę i uruchomić wyobraźnię. Możliwości jest wiele; można kupić farby do tkanin i wyczarować kolorową, indywidualną koszulkę.

Na specjalnym papierze do wprasowanek, wydrukować obrazek lub tekst i żelazkiem przytwierdzić go do koszulki. Obrazek lub napis zależał będzie tylko od fantazji mamy, można więc wybrać bajkowe postacie, zwierzęta, abstrakcyjne wzory lub zabawny napis.

Można również naszyć specjalne aplikacje, wyszyć je lub nakleić. Ubrania dla dzieci oraz ich upiększanie, zmienianie i indywidualizacja to ogromne pole do popisu dla kreatywnych mam. To samo można zrobić z każdym elementem ubioru dziecka, a wraz z wiekiem proponować dziecku wspólną zabawę, rozwijającą wyobraźnię i manualne zdolność.

Jeżeli kreatywna mama, potrafi również wykonywać rzeczy na drutach i szydełku, to może przygotować dla dziecka czapeczki, rękawiczki, szaliki, sweterki czy skarpetki.

Wszystko to, będzie miało swój niepowtarzalny charakter, a dziecko będzie mogło pochwalić się nie tylko świetną garderoba, ale również swoją pomysłową mamą.

You might also likeclose