Znajdź pomysł na oryginalny ogród

Znajdź pomysł na oryginalny ogród

Marzysz o tym, aby twój ogród wyglądał naprawdę oryginalnie i dopełniał przy tym to, jak prezentuje się twój dom? Dzisiaj aranżacja ogrodu to wcale nie taka trudna praca, ponieważ sklepy pełne są różnego rodzaju roślin, można bez problemu także kupić gotowe elementy małej architektury, lub też ciekawe lampy ogrodowe, które zapewnią w nim magiczne oświetlenie po zmroku.

Można też skorzystać z usług projektantów zieleni, którzy będą mogli zająć się wykonaniem projektu ogrodu, a następnie jego realizacją. Jednak nie jest to konieczne zawsze, więc jeśli mamy wolną chwilę oraz motywację do działania, zajmijmy się aranżacją ogrodu samodzielnie. Od czego zacząć? Ważny jest styl – chociaż mnóstwo osób nadal stawia na tradycyjnie wyglądające ogrody, to trzeba wskazać, że te, które są bardziej nowoczesne, również zyskują coraz większą przychylność. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej temu, jak wykonać ogród w nowoczesnym stylu – te porady ogrodnicze pomogą w jego przygotowaniu.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że dużo zależy od tego, jaką przestrzeń mamy do dyspozycji – im będzie ona mniejsza, tym też bardziej będziemy musieli się napracować, aby z ogrodu stworzyć miejsce łączące w sobie estetykę z funkcjonalnością, aby można było bez problemu w ogrodzie wypocząć czy też bawić się. Jako że nowoczesna estetyka to głównie przestrzenie oszczędne oraz stawiające na proste, ale efektowne rozwiązania, warto pomyśleć o tym, aby w ogrodzie stworzyć jeden rzucający się w oczy element, na przykład może być to oczko wodne, altana, rabata w geometrycznym kształcie czy też jakieś oryginalne rośliny.

Można też postawić na minimalizm, czyli nierzucające się w oczy rabatki, krzewy czy też elementy małej architektury, które po bliższym przyjrzeniu się nabierają piękna, na przykład może być to elegancka ścieżka z drewna, kwiaty ułożone w jakiś wzór czy też wspomniane już oczko, które będzie jednak idealnie wkomponowane w aranżację. Zatem liczą się prostota i efektowność – to dzięki nim nowoczesny ogród będzie mógł nabrać swojego charakteru.

You might also likeclose