Moskitiery - najlepszy sposób na owady latające

Moskitiery – najlepszy sposób na owady latające

Pomimo, że pogoda na to nie wskazuje to mamy już lato. Przynajmniej kalendarzowe. Jako, że jeszcze jest całkiem chłodno, w porównaniu do poprzednich lat, owady nie dają nam się tak jeszcze we znaki jak to zwykle bywało o tej porze. Jednak gdy tylko nadeją ciepłe dni, komary zaczną nas atakować ze wszystkich stron. Szczególnie w lesie, nad jeziorem czy na łące. Jak zatem bronić się przed tymi owadami?

Człowiek od kilku lat próbuje walczyć z latającymi owadami. Szczególnie z tymi co gryzą. Kiedyś wystarczył ogień i dym. Owady latające nie znoszą dymu dlatego uciekają od niego. Dzisiaj człowiek jest bardziej wygodny i sięga po broń w postaci sprayów na owady czy rzarzących się spirali. Środki takie dostaniemy w każdym większym markecie, czy też sklepie ogrodniczym. Problemem jednak jest fakt, że są to środki chemiczne, które na pewno nie mają zbawiennego wpływu na nasze zdrowie. Jeśli jednak mamy problem z owadami w naszych domach czy mieszkaniach to warto sięgnać po rozwiązanie bardziej ekologiczne i mniej oddziaływujące na nasze zdrowie. Mam tu na myśli moskitiery. Są to siatki zrobione z plastiku lub materiału, wycięte pod odpowiedni wymiar. Występują one w różnych formach. Są wersje gotowe, takie gdzie siatka rozciągnieta jest w plastikowej, metalowej lub drewnianej ramie lub takie gdzie siatkę docinamy pod konkretny rozmiar naszego okna by następnie przykleić ów siatkę do rzepa przytwierdzonego do ramy okna. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam bezpiecznie otwierać okna i balkon bez obawy, że naleci nam do pokoju czy domu kilku nieproszonych gości. moskit

Tego typu siatki na owady są dostępne także w sklepach ogrodniczych czy marketach budowlanych. Nie są to drogie rzeczy, a na pewno bardzo pomocne w codziennym życiu. Jakby tego było mało, są wielorazowego użytku.

You might also likeclose