Co zrobić z nieudanymi prezentami?

Co zrobić z nieudanymi prezentami?

Święta, urodziny, ślub to najczęstsze okazje na których zarówno otrzymujemy jak również ofiarujemy prezenty. Jednak jak się to mówi „jeszcze nie urodził się taki, który wszystkim dogodził” dlatego też i nasze prezenty mogą być nie trafione. Co w takim razie zrobić by nie urazić osoby która go nam podarowała.

Zawsze powinniśmy pamiętać że podczas zakupu powinniśmy poprosić o paragon, który jest podstawą zarówno gwarancji jak również ewentualnego zwrotu czy wymiany. Nawet jeżeli chcemy zrobić komuś prezent powinniśmy go zachować w szczególności dotyczy to ubrań. Nigdy nie wiemy czy akurat ta rzecz się spodoba a co najważniejsze nie wiemy czy rozmiar będzie właściwy. Sklepy z ubraniami, by uniknąć ciągłych zwrotów, rozwiązały ten problem w inny sposób. Rozpoczęły sprzedaż tzn. kart podarunkowych gdzie osoba kupująca taką kartę doładowuje ją pewną kwotą a osoba która ją otrzymuje może zrobić na tej podstawie zakupy w danym sklepie.

przesyłka

Co zrobić jednak w takim wypadku kiedy nie mamy paragonu ze sklepu a co gorsza nawet nie wiemy kto dany prezent nam podarował. Zdarza się to głównie w przypadku ślubów gdzie goście często nie podpisują prezentów. W takim wypadku zwrot w sklepie odpada, ponieważ żaden sprzedawca nam go nie uwzględni ale za to mamy inne możliwości:

Dla osób z dużym domem najlepszym sposobem będzie poprsotu odłożyć niechciany prezent na tzw. czarną godzinę. Może akurat za kilka lat odkopiemy go i będzie jak znalazł. W przypadku ubrań zawsze albo schudniemy, przytyjemy bądź też powróci moda i będzie świetną okazją do założenia go.

Z odrobiną pomysłów i kreatywności możemy z prezentu zrobić coś innego co będzie ozdabiało nasz dom czy pokój.

Otrzymany prezent możemy również spróbować sprzedać na aukcji internetowej dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce w naszym domu a w dodatku otrzymamy określoną ilość pieniędzy.  Nie musimy przy tym ponosić dodatkowych kosztów ponieważ za usługi kurierskie płaci osoba która kupuje od nas dany przedmiot.

Możemy też podarować go komuś innemu komu będzie bardziej potrzebny, np. komuś w naszej rodzinie czy znajomych.

Innym rozwiązaniem jest oddanie go potrzebującym lub też do sklepów sprzedających używane rzeczy a zebrane pieniądze przeznaczają na cele charytatywne.

Jednak w tym wszystkim musimy pamiętać o intencji darczyńcy który na pewno poświecił sporo czasu, wysiłku i pieniędzy by sprawić nam przyjemność. A z racji różnic gustów po prostu mu nie wyszło.

You might also likeclose