System bankowy w Polsce

System bankowy w Polsce

Banki w Polsce wciąż się rozwijają, nawet w czasach kryzysu gospodarczego, gdy kredytobiorcy nie spłacają do końca swoich zobowiązań, a niektóre z nierentownych instytucji finansowych zostają kupione przez lepiej sobie radzące na rynku. Bywa też tak, jak w przypadku BZ WBK, który pomimo tego, że jest popularny, nowoczesny i zupełnie rentowny, zostanie przejęty niedługo przez hiszpański Santander Bank, z czym nas próbował już oswoić aktor hiszpańskiego pochodzenia Antonio Banderas występując w reklamie banku.

Banki, które preferujemy i najczęściej wybieramy ich ofertę, to zwykle banki uniwersalne, dające możliwość zdecydowania się na cały pakiet usług bankowych, poczynając od najprostszego konta osobistego, przez bardziej rozbudowane, funkcjonalne rachunki oszczędnościowe, lokaty terminowe i całą gamę kredytów i pożyczek, a kończąc na funduszach inwestycyjnych. Zależnie od potrzeb i możliwości finansowych wybieramy produkty bankowe, które pozwalają nam trochę zaoszczędzić na kosztach prowadzenia konta czy oprocentowaniu kredytu, zawsze jednak bierzemy także pod uwagę bank, w którym chcemy skorzystać z usługi.

Wydaj się, że nadal najbardziej ufamy polskim bankom, z polskim kapitałem, mającym wieloletnią tradycję, jak PKO BP Bank, nadal najbardziej popularny wśród polskich klientów bankowości, również tej internetowej iPKO. Również Bank Pocztowy ma swoją liczną klientele, przyzwyczajoną do usług pocztowych w placówkach pocztowych i przy okazji korzystających z oferowanej bankowości. Nic dziwnego, że konto Nestor cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jednak nowoczesne i nowe banki, jak Alior Bank także zyskują zadowolonych klientów, chociaż ich oferta jest raczej skierowana do innej już grupy klientów.

You might also likeclose