Jakie elementy powinny znaleźć się na fakturze VAT?

Jakie elementy powinny znaleźć się na fakturze VAT?

Kto ma własną firmę, wie, jak ważne są niskie koszty jej utrzymania. Wszystko z dnia na dzień coraz bardziej drożeje. Paliwo idzie w górę, energia, woda w górę. To wszystko ma wpływ na zysk firmy. Jak się odliczy te wszystkie koszty to niewiele pozostaje. Dobrze, że są chociaż darmowe faktury, które bez problemu można znaleźć na odpowiednich stronach w Internecie. To, ze sa darmowe, nie znaczy, że są gorsze. Ważne, aby były zgodne z tym, co ustanowił ustawodawca. Czy szablon do faktury jest płatny, czy trzeba za niego zapłacić, elementy w każdej fakturze są stałe, czyli prawidłowa faktura na dzień dzisiejszy powinna zawierać:

Nagłówek „FAKTURA VAT”
Dane sprzedawcy z numerem NIP,
Dane nabywcy z numerem NIP,
Datę sprzedaży i datę wystawienia dokumentu,
Wymienione zakupione produkty lub us lugi wraz ze stawka podatku VAT
Wyliczenia wartości netto i brutto
Zapis słowny wartości do zapłacenia.

Faktura na dzień dzisiejszy nie musi zawierać podpisu odbiorcy. Wystarczy jedynie, że będzie podpis sprzedawcy i jego pieczątka. W Internecie oprócz faktur vatowskich znajdziemy też inne rodzaje tego dokumentu. Wyszukamy wzór:

Faktury zaliczkowej,
Faktury korygującej
Faktury eksportowej
Faktury RR
Faktury marża

Z takiego serwisu wybiera się tą, która jest potrzebna, ponieważ każda wymieniona jest przygotowana do innych transakcji.

Przedsiębiorca, który wystawia faktury vatowskie musi wiedzieć, że ma siedem dni na wystawienie faktury od momenty dokonania transakcji i musi tego terminu dotrzymać.

You might also likeclose