Jak zminimalizować zagrożenia występujące na budowie?

Jak zminimalizować zagrożenia występujące na budowie?

Branża budowlana w Polsce zatrudnia całe tysiące ludzi, z których każdy w pewnym stopniu przyczynia się do podtrzymania krajowej gospodarki. Ich praca jednak z pewnością nie należy do łatwych i bezpiecznych, co oczywiście na pewno przekłada się na ich płacę. Każdy właściciel budowy powinien ponadto maksymalnie zadbać o to, aby żadnemu z nich nie stała się krzywda. W tym na wszystkich znajdujących się na terenie budowy ludzi nakładany jest obowiązek noszenia specjalnej odzieży.

Odzież ochronna obejmuje przede wszystkim specjalnie zaprojektowane i wykonane kombinezony często wyposażone w ochraniacze, których zadaniem jest zminimalizowanie niebezpieczeństwa uszkodzenia ciała przy ewentualnym wypadku. Spodnie i bluzy stanowią podstawę, ale ważne są także mocne i solidne buty z metalowym okuciem, zapobiegające uszkodzeniu stopy przy upadku chociażby ciężkiej cegłówki. Oprócz takich ubrań istnieją także inne akcesoria.

Takowe artykuły BHP obejmują przede wszystkim ochronne kaski na głowę czy rękawice. Na budowie istnieją jednak także inne zagrożenia niż te mechaniczne. Mowa oczywiście o zanieczyszczonym powietrzu, które wdychane codziennie przez wiele godzin potrafi być przyczyną poważnym problemów z układem oddechowym. Aby temu zapobiec należy stosować przeróżne maski blokujące większość szkodliwych pyłków przed dostaniem się do płuc. Również wszechobecny hałas może spowodować uszkodzenie słuchu, więc robotnicy noszą specjalne nauszniki.Budowa

Obecnie każdy właściciel budowy musi zadbać o to, aby odzież robocza i obowiązek jej noszenia był przestrzegany. W przeciwnym przypadku mogą zostać na niego nałożone bardzo wysokie kary. Pomimo tego faktu jednak wciąż co jakiś czas możne usłyszeć o śmierci robotnika, który to właśnie nie był odpowiednio przygotowany do pracy. Takie sytuacje jednak zdarzają się coraz rzadziej.

You might also likeclose