Jak złożyć wniosek CEIDG?

Jak złożyć wniosek CEIDG?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest już wcale takie trudne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom umożliwiającym złożenie formularza CEIDG-1, oszczędzamy swój czas i pieniądze. Do takich rozwiązań można śmiało zaliczyć możliwość założenia działalności gospodarczej przez Internet.

Złożenie online wniosku CEIDG-1, umożliwiającego rejestrację firmy, jest coraz bardziej popularniejsze wśród początkujących przedsiębiorców. Wszystko dzięki ustawie umożliwiającej osobom fizycznym rejestrowanie działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – CEIDG. Rejestracja firmy online jest możliwa od roku 2011.
Jakie informacje powinien zawierać prawidłowo wypełniony formularz? Tak naprawdę możemy wybrać dwie drogi. Pierwsza wiedzie przez stronice rządowych kodeksów i ustaw związanych z CEIDG, a dostępnych chociażby na stronie ceidg.gov.pl. Wymaga to od nas poświęcenia kilku godzin na zapoznanie się z podstawami składania formularza CEIDG-1, a co za tym idzie jest to droga długa i – powiedzmy sobie szczerze – nudna. Całe szczęście istnieją serwisy internetowe, które znacząco ułatwiają rejestrację firmy i wpis do ewidencji działalności.

Poświećmy więc chwilę tej ścieżce. Należy pamiętać, że wybierając ją, wypełnienie wniosku o rejestrację firmy w CEIDG nie powinno przysporzyć zwykłemu Kowalskiemu większych problemów. Formularz jest tak skonstruowany, aby wpisanie w nim wszystkich informacji odbyło się bez żadnych kłopotów. Poza tym można liczyć na system podpowiedzi, pomocny podczas całego wypełniania formularza CEIDG-1 online. W deklaracji CEIDG zamieszcza się zatem wszystkie informacje dotyczące zakładanej firmy przedsiębiorcy, należy wpisać do niej swoje dane osobowe, dane tyczące się przyszłej działalności gospodarczej, adresy, w tym adres poczty elektronicznej, numery PESEL/NIP, jak również klasyfikację swojej działalności – czyli odpowiedni kod PKD. Należy też zaznaczyć jaką formę opodatkowania się wybiera, a sprawy związane z ZUS załatwiane są od razu. Nie trzeba więc wypełniać dodatkowych formularzy i tym samym oszczędzamy swój czas.

Warto więc przed rozpoczęciem wypełniania wniosku CEIDG-1 i rejestracją firmy dobrze przeanalizować wszystkie kwestie związane z założeniem własnej działalności, aby niezbędne dokumenty oraz informacje mieć już pod ręką.

You might also likeclose