Jak wybrać dobrego doradcę finansowego?

Jak wybrać dobrego doradcę finansowego?

Zarabiamy coraz lepiej, co w teorii przynajmniej oznacza, że swoje nadwyżki finansowe możemy korzystnie lokować, by inwestycje przynosiły dodatkowy dochód. Możliwości w tym względzie jest dużo, od inwestowania w nieruchomości, waluty obce czy złoto po lokaty bankowe i fundusze inwestycyjne, zależnie od indywidualnego podejścia.

Nie każdy z nas jednak potrafi sam podjąć decyzję, w jaki sposób powinien lokować swoje pieniądze, takim osobom pomocni mogą być doradcy finansowi, działający w instytucjach finansowych w postaci banków komercyjnych oraz firm doradztwa finansowego. Nie zawsze ufamy firmom doradczym, sądząc, że ich propozycje są mało obiektywne i dotyczą tych ofert, za które otrzymują prowizję. Sam fakt jednak, że usługi są świadczone bezpłatnie powinien skłaniać do zainteresowania się takimi możliwościami, zwłaszcza, że poza doradztwem w sprawach inwestowania można uzyskać również pomoc przy staraniu się o kredyt w banku. Także wtedy, gdy rozglądamy się za zabezpieczeniem naszej emerytury warto sprawdzić, co może zaproponować doradca finansowy z jednej z renomowanych firm zajmujących się doradzaniem klientom w sprawach finansowych.

Przede wszystkim należy pamiętać, że profesjonalny doradca finansowy nie jest od doradzania, który kredyt czy lokatę powinniśmy wybrać, a tym bardziej nie chce nam jej sprzedać. Razem z nami za to przeanalizuje, jakie mamy w tym względzie możliwości, dopasuje je do ofert na rynku, przedstawiając takie, które powinny zwrócić naszą uwagę. Gdy już będziemy zdecydowani, może nam pomóc w przygotowaniu dokumentacji dla banku, co czasem także nastręcza trochę trudności. Jeśli jednak nie mamy pewności, czy warto skorzystać z usług doradcy, zawsze warto popytać znajomych, czy korzystali i z jakim efektem lub poczytać opinie użytkowników internetu na ten temat, chociaż tutaj nie zawsze będzie to sprawdzone i prawdziwe.

You might also likeclose