Debiuty na giełdzie NewConnect

Debiuty na giełdzie NewConnect

Wejście na Giełdę Papierów Wartościowych dla wielu spółek jest krokiem dającym nadzieję na zapisanie się w annałach świata finansjery. Sprawa jednak nie jest taka prosta. Wręcz przeciwnie. Jest szalenie trudna. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na poznanie mechanizmów działania giełdy na NewConnect.

NewConnect to ostatnio coraz bardziej popularne słowo wśród rekinów finansjery. Szał ogarnia nie tylko osoby obracające dziennie milionami dolarów. Niczym wirus rozpowszechnia się również wśród zwykłych obywateli. Objawy choroby są zaiste tragiczne. Mózg zainfekowanego zaczyna działać jednotorowo i nie potrafi zobrazować sobie innego pojęcia niż NewConnect. Ręce same składają się do oklasków, gdy chory przechodzi obok siedziby Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Serce bije mocniej, gdy do naszych uszu dotrze rzucone niedbale słowo, fonetycznie przypominające omawiane tutaj słowo. W żołądku soki podnoszą się do poziomu wyższego, niż to miało miejsce podczas niedawnej powodzi we Wrocławiu. Skąd się wzięła ta fascynująca choroba?

NewConnect to rynek akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który działa poza regulowanym rynkiem i opiera się na alternatywnym systemie obrotu. Dla kogo przeznaczony jest ten niewielki rynek, będący niejako rozgrzewką przed poważnymi inwestycjami? Dla młodych spółek o niewielkiej kapitalizacji. Wśród debiutantów najwięcej jest firm oferujących swoje usługi w dziedzinie IT, energii alternatywnej czy biotechnologii. Dlaczego spółki decydujące się na debiut w NewConnect mają łatwiejszą drogę na szczyt, niż podmioty biorące udział w „dorosłych rozgrywkach”. Głównie dlatego, iż nie muszą przygotowywać prospektu emisyjnego, dzięki czemu oszczędzają nie tylko czas, ale również pieniądze. Dodatkowo nie ma obowiązku składania raportów kwartalnych, co zdecydowanie ułatwia działanie osobom, które nie są jeszcze wprawione w giełdowych bojach. Spółki nie muszą również podporządkowywać się sztywnym rygorom rachunkowości. Trudniejsze zadanie czeka natomiast akcjonariuszy. Akcje obciążone są dużym ryzykiem i bardzo łatwo jest stracić zainwestowane w całe przedsięwzięcie fundusze. Dlaczego więc są osoby, które decydują się wejść w posiadanie papierów wartościowych spółek z NewConnect? Odpowiedź jest prosta. Koronnym argumentem są tutaj zdecydowanie wyższe stopy zwrotu. Inwestycje czas zacząć!

You might also likeclose